Prožijte poklidné Vánoce

Chcete prožít spolu se svými mazlíčky příjemné a poklidné Vánoce? Myslete na ně už při vánočních přípravách. Předejdete tak případným nesnázím a zdravotním problémům:


Oblíbené vánoční rostliny – vánoční hvězda, jmelí, túje a cesmína – jsou jedovaté. Pokud máte kočku, jejich nákup si rozmyslete, nebo je nenechávejte v jejím dosahu.

Pozor na oheň – nenechávejte své mazlíčky o samotě s hořícími svíčkami. Mohly by se popálit nebo svíčky převrhnout.

Vánoční stromečky se spoustou ozdob jsou pro psy a kočky velkým lákadlem a zároveň velkým nebezpečím. Stromeček každopádně zajistěte, aby ho mazlíčci nechtěně neshodili. Také skleněné a čokoládové ozdoby ve staniolu mohou být pro ně hrozbou, proto je zavěste mimo jejich dosah. Nejen staniol, ale i čokoláda představuje pro vaše zvířecí miláčky nebezpečí. A pozor – čím je kvalitnější a čím víc kakaa obsahuje, tím víc může ublížit. Kakao totiž obsahuje látky teobromin a theofilin, které jsou pro psy jedovaté.

S jídlem opatrně – i během vánočního hodování by měl váš zvířecí kamarád dostávat potravu, na kterou je zvyklý, a v odpovídajícím množství, ale pokud je zcela zdravý, tak mu mírná odchylka v podobě zdravého mlsání neublíží. Pokud mu tedy chcete dopřát nějakou dobrůtku, kupte mu jako dárek speciální pamlsky, nebo mu ideálně něco dobrého sami upečte. Inspirujte se naším receptem.


Další články

Jak odnaučit kočku škemrat o jídlo

Jak odnaučit kočku škemrat o jídlo

Žebrání je zákeřná kočičí vlastnost, které je těžké odolávat. Přesto se kočce nelze podvolovat. Správně vybraný občasný pamlsek není na škodu. Pokud ale s kočkou pravidelně sdílíte vlastní večeři, stane se z ní brzy pěkný cvalík.

Celý článek

Čím krmit kotě

Čím krmit kotě

Máte doma koťátko nebo uvažujete o jeho pořízení? Pak je určitě velmi důležité se připravit na to, jak budete kočku správně krmit.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.