Prožijte poklidné Vánoce

Chcete prožít spolu se svými mazlíčky příjemné a poklidné Vánoce? Myslete na ně už při vánočních přípravách. Předejdete tak případným nesnázím a zdravotním problémům:


Oblíbené vánoční rostliny – vánoční hvězda, jmelí, túje a cesmína – jsou jedovaté. Pokud máte kočku, jejich nákup si rozmyslete, nebo je nenechávejte v jejím dosahu.

Pozor na oheň – nenechávejte své mazlíčky o samotě s hořícími svíčkami. Mohly by se popálit nebo svíčky převrhnout.

Vánoční stromečky se spoustou ozdob jsou pro psy a kočky velkým lákadlem a zároveň velkým nebezpečím. Stromeček každopádně zajistěte, aby ho mazlíčci nechtěně neshodili. Také skleněné a čokoládové ozdoby ve staniolu mohou být pro ně hrozbou, proto je zavěste mimo jejich dosah. Nejen staniol, ale i čokoláda představuje pro vaše zvířecí miláčky nebezpečí. A pozor – čím je kvalitnější a čím víc kakaa obsahuje, tím víc může ublížit. Kakao totiž obsahuje látky teobromin a theofilin, které jsou pro psy jedovaté.

S jídlem opatrně – i během vánočního hodování by měl váš zvířecí kamarád dostávat potravu, na kterou je zvyklý, a v odpovídajícím množství, ale pokud je zcela zdravý, tak mu mírná odchylka v podobě zdravého mlsání neublíží. Pokud mu tedy chcete dopřát nějakou dobrůtku, kupte mu jako dárek speciální pamlsky, nebo mu ideálně něco dobrého sami upečte. Inspirujte se naším receptem.


Další články

Slaďoučké meruňky

Slaďoučké meruňky

Sametové meruňky nesmí v létě na našem stole chybět. nejlepší jsou samozřejmě čerstvé, ale v koláči chutnají také skvěle. Nebo máte chuť vyzkoušet je pečené, s medem a skořicí?

Celý článek

Květiny pod sklem

Květiny pod sklem

Využijte krásu rozkvetlých květin, kterých je teď kolem všude plno, a vytvořte si z nich půvabnou dekoraci. Zabere vám to jen pár minut, a výsledek rozhodně bude stát za to!

Celý článek

Přečtěte si

Jak uklízet bez chemie

Jak uklízet bez chemie

www.chatar-chalupar.cz

Vlastní, domácí čisticí prostředky mají dvě základní výhody: ušetří finance a jsou šetrnější k přírodě. Navíc je jejich výroba jednoduchá a většinu potřebných surovin máme běžně doma.

U stylistky v Lisabonu

U stylistky v Lisabonu

www.peknebydleni.cz

Devětadvacetiletá stylistka a influencerka Mafalda Patrício žije v portugalském Lisabonu. Má ráda eklektický styl, ve kterém mají čestné místo i ručně malované kachlíčky.