Prožijte poklidné Vánoce

Chcete prožít spolu se svými mazlíčky příjemné a poklidné Vánoce? Myslete na ně už při vánočních přípravách. Předejdete tak případným nesnázím a zdravotním problémům:


Oblíbené vánoční rostliny – vánoční hvězda, jmelí, túje a cesmína – jsou jedovaté. Pokud máte kočku, jejich nákup si rozmyslete, nebo je nenechávejte v jejím dosahu.

Pozor na oheň – nenechávejte své mazlíčky o samotě s hořícími svíčkami. Mohly by se popálit nebo svíčky převrhnout.

Vánoční stromečky se spoustou ozdob jsou pro psy a kočky velkým lákadlem a zároveň velkým nebezpečím. Stromeček každopádně zajistěte, aby ho mazlíčci nechtěně neshodili. Také skleněné a čokoládové ozdoby ve staniolu mohou být pro ně hrozbou, proto je zavěste mimo jejich dosah. Nejen staniol, ale i čokoláda představuje pro vaše zvířecí miláčky nebezpečí. A pozor – čím je kvalitnější a čím víc kakaa obsahuje, tím víc může ublížit. Kakao totiž obsahuje látky teobromin a theofilin, které jsou pro psy jedovaté.

S jídlem opatrně – i během vánočního hodování by měl váš zvířecí kamarád dostávat potravu, na kterou je zvyklý, a v odpovídajícím množství, ale pokud je zcela zdravý, tak mu mírná odchylka v podobě zdravého mlsání neublíží. Pokud mu tedy chcete dopřát nějakou dobrůtku, kupte mu jako dárek speciální pamlsky, nebo mu ideálně něco dobrého sami upečte. Inspirujte se naším receptem.


Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek