Před odjezdem do zahraničí

Chystáte se se svým domácím zvířetem na cestu za hranice republiky? Pak si zjistěte, jaké požadavky má země, do které míříte. Pravděpodobně ale budete pro své zvíře potřebovat:


1. Čip
2. Platný europas, vyplněný a s platným očkováním
3. Platné očkování proti vzteklině. Zvíře by mělo být přeočkované v řádném termínu nebo minimálně 21 dnů po primovakcinaci.
4. Potvrzení o dobrém zdravotním stavu zvířete vydané vaším veterinářem maximálně 3 dny před odjezdem.
5. Potvrzení o příznivé nákazové situaci. Vydává ho místně příslušná Krajská veterinární správa při vycestování mimo EU.
6. Laboratorní vyšetření protilátek na vzteklinu – požadují jen některé země.
7. Platné odčervení – požadují jen některé země.


Text: red; foto: Shutterstock a archiv

Další články

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…