Vlci se vrátili

V Krušných horách na Chomutovsku zase žijí vlci.

O jejich možném výskytu spekulovali ochránci přírody už několik měsíců, teď ale mají i důkazy – zachytily je fotopasti. Lesníci zde od léta zaznamenávali stopy, slýchávali jejich vytí. O možném výskytu vlků ale nechtěli šířit informace do té doby, než budou mít v ruce přesvědčivý důkaz. Jistotu začali nabírat až s příchodem zimy. Nejčastěji je zaznamenávají v lokalitě Novoveského rašeliniště, kolem Přísečnice a Hausberka (zřícenina hradu, mezi Dominou a Krásnou Lípou). Vlk se do Krušných hor vrátil po dvou stech letech. Dobové záznamy mluví o posledním uloveném kusu v roce 1825, jejich počet se ale začal rapidně snižovat už na konci osmnáctého století. Za vyhubením vlka stál jednak cílený lov a nemalou měrou přispěla také industrializace, která šelmu připravila o přirozené prostředí.
Zdroj: www.denik.cz


Další články

Nejkrásnější stromy v zahradě

Nejkrásnější stromy v zahradě

Stromy by neměly v zahradě chybět. Nejen, že ji zkrášlí svými květy, oživí ševelením listů, ale poskytnou i vítaný stín pro posezení v horkých dnech a některé i sladkou úrodu ovoce. Který si letos vysadíte?

Celý článek

Sladká chuť jablek

Sladká chuť jablek

Jablečné moučníky se skvěle hodí k čaji i kávě, můžete si je dát k snídani nebo jako sladkou svačinku. Vyberte si z klasických a vyzkoušených receptů.

Celý článek

Houbová klasika

Houbová klasika

Také s chutí vyrážíte do lesa na houby, a ještě raději z nich připravujete osvědčené pochoutky? Pokud vám už dochází inspirace, vyberte si z těchto osvědčených receptů.

Celý článek

Přečtěte si