Přání s origami stromečkem

Chcete potěšit své blízké vlastnoručně vyrobeným vánočním či novoročním přáníčkem? Vytvořte ho z papíru technikou origami podle jednoduchého návodu.

Budete potřebovat

  • čtvrtku A4 (barevnou nebo bílou, zde červená) na přáníčko
  • barevný nebo potištěný papír
  • tužku, pravítko
  • nůžky
  • lepidlo na papír
  • stužku

 

 

 

 

1 Z barevného nebo potištěného papíru si vystřihněte celkem tři čtverce ve velikostech od největšího po nejmenší (8 x 8 cm, 6,5 x 6,5 cm a 5 x 5 cm).

 

 

 

2 Největší čtverec úhlopříčně přeložte na polovinu (vznikne trojúhelník). Znovu ho rozložte a opět úhlopříčně přeložte v druhém směru. Získáte tak tvar podobný nízké pyramidě.

 

 

 

3 Nyní dvě protilehlé strany pyramidy prohněte směrem dovnitř (podle obrázku). Získáte tak tvar tvořený dvěma trojúhelníky – horním a spodním. Hrany dobře uhlaďte.

 

 

 

4 Oba spodní rohy horního trojúhelníku přeložte směrem dovnitř ke svislé ose trojúhelníku (viz obrázek) tak, aby se dotýkaly.

 

 

 

5 Stejným způsobem poskládejte i zbylé dva čtverce – menší a nejmenší.

 

 

 

6 Čtvrtku velikosti A4 (zde červená) přehněte na polovinu do tvaru přáníčka. Poskládané trojúhelníky sestavte do tvaru vánočního a nalepte je na titulní stranu přáníčka tak, aby se mírně překrývaly. Na špičku stromku přilepte mašličku nebo jinou ozdobu.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Vosková batika

Vosková batika

Technika voskové batiky patří mezi tradiční řemesla. Již po staletí se voskem maluje, kreslí a tiskne. Vyzkoušejte si ji při výrobě malovaného povlaku na polštář. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Vyšívání dutou jehlou

Vyšívání dutou jehlou

Možná už tuto techniku, nazývanou anglicky Punch Needle, znáte a patří mezi vaše oblíbené. Ale zrovna tak je možné, že o ní slyšíte poprvé. Pojďme si ji v krátkosti představit a ukázat, jaké obrázky lze díky ní vytvořit.

Celý článek

Ptačí krmení

Ptačí krmení

Vyrobte si společně s dětmi krmítka, která pomohou ptáčkům ve zdraví přečkat zimu. Zavěste si je za okno či na zahradu a pak společně pozorujte každodenní ptačí hostinu.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…