Přání s origami stromečkem

Chcete potěšit své blízké vlastnoručně vyrobeným vánočním či novoročním přáníčkem? Vytvořte ho z papíru technikou origami podle jednoduchého návodu.

Budete potřebovat

  • čtvrtku A4 (barevnou nebo bílou, zde červená) na přáníčko
  • barevný nebo potištěný papír
  • tužku, pravítko
  • nůžky
  • lepidlo na papír
  • stužku

 

 

 

 

1 Z barevného nebo potištěného papíru si vystřihněte celkem tři čtverce ve velikostech od největšího po nejmenší (8 x 8 cm, 6,5 x 6,5 cm a 5 x 5 cm).

 

 

 

2 Největší čtverec úhlopříčně přeložte na polovinu (vznikne trojúhelník). Znovu ho rozložte a opět úhlopříčně přeložte v druhém směru. Získáte tak tvar podobný nízké pyramidě.

 

 

 

3 Nyní dvě protilehlé strany pyramidy prohněte směrem dovnitř (podle obrázku). Získáte tak tvar tvořený dvěma trojúhelníky – horním a spodním. Hrany dobře uhlaďte.

 

 

 

4 Oba spodní rohy horního trojúhelníku přeložte směrem dovnitř ke svislé ose trojúhelníku (viz obrázek) tak, aby se dotýkaly.

 

 

 

5 Stejným způsobem poskládejte i zbylé dva čtverce – menší a nejmenší.

 

 

 

6 Čtvrtku velikosti A4 (zde červená) přehněte na polovinu do tvaru přáníčka. Poskládané trojúhelníky sestavte do tvaru vánočního a nalepte je na titulní stranu přáníčka tak, aby se mírně překrývaly. Na špičku stromku přilepte mašličku nebo jinou ozdobu.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek