
Plánujete dovolenou se psem?
Tak jako člověk, i pes může mít vlastní zdravotní pojištění, označované také jako pojištění veterinární péče. To může zahrnovat náklady na léčbu u veterináře, finanční kompenzaci v případě smrti zvířete a výdaje z odpovědnosti z vlastnictví psa. Pojišťoven, které nabízí pojištění pro vaše chlupaté mazlíčky, je na trhu relativně dost. Vybírejte tedy pečlivě podle parametrů pojištění. Co vše zahrnuje, a co už ne. Zaměřte se na limity pojištění a jaká je spoluúčast pro případ, že by se vašemu psímu společníkovi opravdu něco stalo.
Pojistit lze zdraví i případné škody
Vedle klasického pojištění pro případ úrazu zvažte pojištění odpovědnosti. To se vám bude hodit v případě, že vyrážíte se psem například do horského střediska, ne na samotu daleko od všech lidí. „Pojištění odpovědnosti kryje škody, které pes způsobí třetí osobě. Pokud na chalupě rozkouše dalším ubytovaným turistické boty, vběhne běžkaři nebo cyklistovi do cesty, a ti si poničí své sportovní vybavení. V takovýchto případech vás může připojištění za pár korun ochránit před dalšími náklady a značným prodražením samotné dovolené,“ doporučuje Marek Orawski z První klubové pojišťovny, podle kterého je právě pojištění odpovědnosti v případě domácích mazlíčků obecně jedno z nejdůležitějších. „Hodně škod psi způsobí tím, že pokoušou jiného psa nebo jakékoli další zvíře. Majitel pak musí zaplatit veterináře a veškeré náklady s tím spojené,“ vysvětluje Marek Orawski.
Cestovní pojištění? Dejte pozor na limity
Na cestu do zahraničí můžete vašemu pejskovi uzavřít také cestovní pojištění, připojistit ho v rámci sjednaného úrazového pojištění mazlíčka nebo vlastního cestovního. Záleží na jednotlivých pojišťovnách, jaké možnosti nabízí. S tím jsou spojeny i samotné limity pojištění a výše spoluúčasti. Tak jako u samotných podmínek k vycestování psího společníka do zahraničí si na pojišťovně také zjistěte, co všechno pro uzavření pojištění potřebujete.