Osvěžující chuť ovoce

Uchovejte si svěží jahodovou chuť plnou slunce na zimu. Připravte si džem či topping, na kterých si později určitě rádi pochutnáte.


Jahodový topping z růžového vína

  • 650 g jahod (nakrájených na malé kousky)
  • 200 ml růžového vína
  • 1 balení Želírovacího cukru Extra 2:1 Dr. Oetker

Ve velkém hrnci dobře promícháme jahody s vínem a přidáme želírovací cukr. Za stálého míchání přivedeme do varu a důkladně povaříme minimálně 5 minut. Případnou pěnu odebereme a ihned plníme do připravených sklenic až po okraj. Sklenice uzavřeme víčkem, obrátíme dnem vzhůru a asi 5 minut necháme stát na víčku.

TIPY:
Lze připravit také ze zmrazených jahod (před zpracováním nutno rozmrazit).
Výborně chutná s Panna Cottou Dr. Oetker.

 

 

öęp

Jahodovo-pomerančový džem

  • 600 g umytých a očištěných jahod
  • 400 ml 100% pomerančové šťávy
  • 1 balíček Želírovacího cukru Extra 2:1 Dr. Oetker

Jahody rozmačkáme v hrnci a smícháme je s pomerančovou šťávou a želírovacím cukrem. Směs přivedeme za stálého míchání do varu a minimálně 5 minut povaříme. Na talířek kápneme 1–2 lžičky právě svařeného džemu. Pokud je po vychladnutí málo tuhý, vmícháme ještě 2 zarovnané lžičky Kyseliny citronové Dr. Oetker. Případnou pěnu odebereme a ihned plníme až po okraj do připravených sklenic. Sklenice uzavřeme víčky, obrátíme dnem vzhůru a asi 5 minut necháme stát na víčku.

 


Text: red; foto: Dr. Oetker

Další články

Kapsáře, pytlíky na bačkory, ale i šitá zvířátka z Pardubic

Kapsáře, pytlíky na bačkory, ale i šitá zvířátka z Pardubic

Už jsme vám představili činnost sociálně terapeutické dílny z Ústí nad Orlicí, která působí pod hlavičkou obecně prospěšné společnosti CEDR Pardubice a v níž se vyrábějí mimo jiné panenky waldorfského typu nebo plstěné míčky. Tentokrát se podíváme přímo do Pardubic. I zdejší dílny CEDRu jsou tu pro lidi s mentálním postižením.

Celý článek

Přečtěte si

Altán na velké zahradě

Altán na velké zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Posezení na zahradě může mít mnoho tváří – od nejjednoduššího altánku až po částečně či zcela zděnou stavbu ve stylu bungalovu. Taková stavba sluší především větším zahradám.