Foto: Shutterstock

Voňavý originál z přírody

Vytvořte si umělecká dílka, na kterých se podílela sama příroda. Využijte k tomu křehkou krásu lučních květů, které si můžete nasbírat při procházkách přírodou. Podívejte se, jak na to.

Budete potřebovat:

  • vylisované květiny
  • tavnou pistoli, univerzální lepidlo, oboustrannou lepicí pásku apod.
  • rámeček na fotografie
  • pinzetu
  • nůžky
  • bílou čtvrtku

Postup:

 

Foto: Shutterstock

Nejprve si připravte vylisované květiny. Opatrně, ideálně s pomocí pinzety, je vyjměte z papírů nebo sešitů, ve kterých jste je sušili.

 

Foto: Shutterstock

Vezměte si fotorámeček, který chcete použít, a vyzkoušejte si různé kompozice, které můžete z květin vytvořit. Každý obrázek, který vám pod rukama vznikne, bude jedinečným a neopakovatelným originálem.

 

Foto: Shutterstock

Když jste s kompozicí spokojení, přilepte květiny na čtvrtku, jejíž velikost si upravíte podle rozměru rámečku. Lepit můžete pomocí tavné pistole, lepidla nebo například oboustrannou lepicí páskou. Hotový obrázek uzavřete do rámu a můžete si ho pověsit na zeď!

Tip: Čerstvé květy nejjednodušeji vylisujete, když je vložíte mezi volné listy novin nebo jiného savého papíru a zatížíte, například těžšími knihami. Než je použijete na výrobu obrázku, ujistěte se, že jsou důkladně vyschlé.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Designové květináče s pruhy

Designové květináče s pruhy

Ze starších misek a květináčů si můžete vytvořit designové stojany na květiny a ozdobit si s nimi třeba stůl na terase či v zahradě. Je to snadné a rychle hotové. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek