Vrstvené práškové svíčky

Výroba svíčky z práškového vosku je zábavná a můžete se do ní pustit i společně s dětmi. Vytvořte si svíčky metodou za studena, snadno a rychle. Barvy a vůně zvolte podle sebe.

Budete potřebovat

  • vhodné sklenice
  • práškový parafín různých barev
  • knoty s plíškem
  • oboustrannou lepicí pásku
  • nůžky
  • oblíbený esenciální olej

 

 

Postup

 

 

1 Sklenice, do kterých chcete svíčky vytvářet, pečlivě umyjte, vysušte a vyleštěte. Doprostřed dna sklenice vlepte s pomocí kousku oboustranné lepicí pásky knot s plíškem. Vosky různých barev si připravte do mističek a můžete začít svíčky tvořit. S pomocí lžíce vsypávejte do sklenice jednotlivé barevné vrstvy vosku.

 

 

2 Postupně zaplňte sklenici vrstvami vosku až k hornímu okraji. Nůžkami zkraťte knot, aby z vosku vyčníval v délce asi 0,5 až 1 cm. Nyní můžete do vosku nakapat pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje a svíčka je připravená k zapálení.

 


Tip
Práškový parafín můžete nasypat i do pěkné misky. Aby svíčka dobře hořela, umístěte do ní více knotů. Počet knotů zvolte podle jejich velikosti a průměru misky (výrobci knotů uvádějí, pro jak velký průměr svíčky je každý knot určen).

 


 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Upcyklujte a ušijte si kabelku!

Upcyklujte a ušijte si kabelku!

Zabírají vám staré džíny místo ve skříni, ale je vám líto je vyhodit? Poradíme vám, jak si z nich ušít stylovou a jedinečnou kabelku, a zbavit se tak odpadu moderně a ekologicky.

Celý článek

Originální brož z organzy

Originální brož z organzy

Ozdobte si svůj outfit vlastnoručně vyrobeným květinovým doplňkem z lehké organzy. Můžete si je vytvořit v různých barevných kombinacích inspirovaných vlastním šatníkem.

Celý článek

Krabička s rozkvetlou loukou

Krabička s rozkvetlou loukou

Rádi vylepšujete a renovujete? Z obyčejné dřevěné krabice si můžete vytvořit obrázek s rozkvetlou loukou a jasně modrou oblohou. Podívejte se jak na to a tvořte s námi!

Celý článek