Vrstvené práškové svíčky

Výroba svíčky z práškového vosku je zábavná a můžete se do ní pustit i společně s dětmi. Vytvořte si svíčky metodou za studena, snadno a rychle. Barvy a vůně zvolte podle sebe.

Budete potřebovat

  • vhodné sklenice
  • práškový parafín různých barev
  • knoty s plíškem
  • oboustrannou lepicí pásku
  • nůžky
  • oblíbený esenciální olej

 

 

Postup

 

 

1 Sklenice, do kterých chcete svíčky vytvářet, pečlivě umyjte, vysušte a vyleštěte. Doprostřed dna sklenice vlepte s pomocí kousku oboustranné lepicí pásky knot s plíškem. Vosky různých barev si připravte do mističek a můžete začít svíčky tvořit. S pomocí lžíce vsypávejte do sklenice jednotlivé barevné vrstvy vosku.

 

 

2 Postupně zaplňte sklenici vrstvami vosku až k hornímu okraji. Nůžkami zkraťte knot, aby z vosku vyčníval v délce asi 0,5 až 1 cm. Nyní můžete do vosku nakapat pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje a svíčka je připravená k zapálení.

 


Tip
Práškový parafín můžete nasypat i do pěkné misky. Aby svíčka dobře hořela, umístěte do ní více knotů. Počet knotů zvolte podle jejich velikosti a průměru misky (výrobci knotů uvádějí, pro jak velký průměr svíčky je každý knot určen).

 


 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Designové květináče s pruhy

Designové květináče s pruhy

Ze starších misek a květináčů si můžete vytvořit designové stojany na květiny a ozdobit si s nimi třeba stůl na terase či v zahradě. Je to snadné a rychle hotové. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek