Vrstvené práškové svíčky

Výroba svíčky z práškového vosku je zábavná a můžete se do ní pustit i společně s dětmi. Vytvořte si svíčky metodou za studena, snadno a rychle. Barvy a vůně zvolte podle sebe.

Budete potřebovat

  • vhodné sklenice
  • práškový parafín různých barev
  • knoty s plíškem
  • oboustrannou lepicí pásku
  • nůžky
  • oblíbený esenciální olej

 

 

Postup

 

 

1 Sklenice, do kterých chcete svíčky vytvářet, pečlivě umyjte, vysušte a vyleštěte. Doprostřed dna sklenice vlepte s pomocí kousku oboustranné lepicí pásky knot s plíškem. Vosky různých barev si připravte do mističek a můžete začít svíčky tvořit. S pomocí lžíce vsypávejte do sklenice jednotlivé barevné vrstvy vosku.

 

 

2 Postupně zaplňte sklenici vrstvami vosku až k hornímu okraji. Nůžkami zkraťte knot, aby z vosku vyčníval v délce asi 0,5 až 1 cm. Nyní můžete do vosku nakapat pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje a svíčka je připravená k zapálení.

 


Tip
Práškový parafín můžete nasypat i do pěkné misky. Aby svíčka dobře hořela, umístěte do ní více knotů. Počet knotů zvolte podle jejich velikosti a průměru misky (výrobci knotů uvádějí, pro jak velký průměr svíčky je každý knot určen).

 


 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Vosková batika

Vosková batika

Technika voskové batiky patří mezi tradiční řemesla. Již po staletí se voskem maluje, kreslí a tiskne. Vyzkoušejte si ji při výrobě malovaného povlaku na polštář. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Vyšívání dutou jehlou

Vyšívání dutou jehlou

Možná už tuto techniku, nazývanou anglicky Punch Needle, znáte a patří mezi vaše oblíbené. Ale zrovna tak je možné, že o ní slyšíte poprvé. Pojďme si ji v krátkosti představit a ukázat, jaké obrázky lze díky ní vytvořit.

Celý článek

Ptačí krmení

Ptačí krmení

Vyrobte si společně s dětmi krmítka, která pomohou ptáčkům ve zdraví přečkat zimu. Zavěste si je za okno či na zahradu a pak společně pozorujte každodenní ptačí hostinu.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…