Vřesové dekorace

Keříky vřesu v květináči nebo truhlíku vám mohou zkrášlit nejen balkon, terasu či okenní parapet, ale můžete si z nich udělat i něžné dekorace do interiéru.


Efektní věnec
Pokud máte vřesu k dispozici opravdu hodně (aniž byste ho trhali v lese), vytvořte si z něj bohatý věnec. Na dveřích, na stěně či položený na stole ho opravdu nikdo nepřehlédne.

 

Romantické srdíčko
Základ srdíčka vytvarujte z měkkého drátu a obalte ho mechem. Pak na něj vázacím drátkem připevněte kvetoucí větvičky vřesu. Ozdobte si s ním třeba okno nebo ho použijte na dotvoření romantického zátiší.

 

Zdobený svícen
Ozdobte si vřesem obyčejnou skleničku a vytvořte z ní originální svícen nebo vázu. Skleničku ovažte pěknou stuhou a snítky vřesu za ni jednoduše zastrkejte. Při zapálení svíčky ale musíte dát pozor, aby větvičky nevzplanuly. Raději je proto ustřihněte tak dlouhé, aby nepřesahovaly přes okraj svícnu.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Při vytváření dalších ruličkových zvířátek přijdou ke slovu hlavně nůžky, šikovné ruce, a hlavně vaše fantazie. Díky ní se mohou ruličky proměnit v nejrůznější živočichy, například myšky.

Celý článek