Vřesové dekorace

Keříky vřesu v květináči nebo truhlíku vám mohou zkrášlit nejen balkon, terasu či okenní parapet, ale můžete si z nich udělat i něžné dekorace do interiéru.


Efektní věnec
Pokud máte vřesu k dispozici opravdu hodně (aniž byste ho trhali v lese), vytvořte si z něj bohatý věnec. Na dveřích, na stěně či položený na stole ho opravdu nikdo nepřehlédne.

 

Romantické srdíčko
Základ srdíčka vytvarujte z měkkého drátu a obalte ho mechem. Pak na něj vázacím drátkem připevněte kvetoucí větvičky vřesu. Ozdobte si s ním třeba okno nebo ho použijte na dotvoření romantického zátiší.

 

Zdobený svícen
Ozdobte si vřesem obyčejnou skleničku a vytvořte z ní originální svícen nebo vázu. Skleničku ovažte pěknou stuhou a snítky vřesu za ni jednoduše zastrkejte. Při zapálení svíčky ale musíte dát pozor, aby větvičky nevzplanuly. Raději je proto ustřihněte tak dlouhé, aby nepřesahovaly přes okraj svícnu.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Barevné kytičky ze šišek

Barevné kytičky ze šišek

Šišky nasbírané v lese lákají ke tvoření. Zkuste si z nich vyrobit třeba barevné kvítky a použít je pro vytvoření pestré zahrádky. Zarámujte ji a máte krásnou dekoraci do dětského pokoje.

Celý článek

Mokré filcování na šabloně

Mokré filcování na šabloně

Filcovat, tedy zpracovávat vlnu do podoby plsti, můžete buď suchou nebo mokrou cestou. V tomto dílu našeho seriálu se naučíte vytvořit metodou mokrého filcování originální kabelku.

Celý článek

Přečtěte si

Úbislavice

Úbislavice

www.chatar-chalupar.cz

Cestou od Jičína směrem k Nové Pace odbočte před obcí Rumchalpa doleva. Objevíte Úbislavice a jejich osady a můžete obdivovat roubené podkrkonošské chalupy, některé s bohatě vyřezávanými štíty.

Podkroví s jasnými souvislostmi

Podkroví s jasnými souvislostmi

www.peknebydleni.cz

Kde bychom chtěli bydlet? Naše představy se různí, ale určitě můžeme sestavit pomyslnou hitparádu nejžádanějších míst. Na jednom z nejvyšších stupňů by se zřejmě ocitlo bydlení v rodinném domě. O vedoucí pozici by se ale se stejnou úspěšností ucházel i další velmi vyhledávaný typ bydlení – půdní vestavba.

Mlýn, kde se dobře žije

Mlýn, kde se dobře žije

www.chatar-chalupar.cz

Opuštěný mlýn, který na svém místě stál už v osmnáctém století, koupili Vlaďka a Josef Tomáškovi před šesti lety. Hned se pustili do jeho oprav a již za dva a půl roku zde oslavili první Vánoce.