Skleničky s ledovými peříčky

Ozdobte si skleničky, například ty na čajové svíčky, peříčky, která budou vypadat jako ledová. Zvládnete to snadno pomocí šablon a průhledné reliéfní pasty.

Budete potřebovat

  • reliéfní pastu na sklo s glitry
  • šablony
  • houbičku na nádobí
  • skleničky
  • nůžky

 

 

Postup

 

 

1 Z houbičky na nádobí si ustřihněte malý čtvereček, který budete dále používat na nanášení barvy skrz šablonu. Je to levnější než použít molitanový štětec, po použití můžete navíc houbičku vyhodit, a ne ji pracně vymývat.

 

 

2 Skleničky dobře umyjte, odmastěte a usušte. Poté na skleničku přiložte šablonu a houbičkou naberte barvu a kolmými pohyby (tupováním) ji naneste skrz šablonu. Po nanesení dostatečného množství barvy šablonu opatrně sejměte.

 

 

 

3 Barvu nechte dobře zaschnout podle návodu na použité barvě. Pak už můžete skleničku použít, například jako svícen na čajovou svíčku.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…