Závěsný svícen

Věncem z větviček se zavěšenými svícny snadno vytvoříte romantickou atmosféru i ve vaší zahradě. Pokud do něj zapícháte živé květiny, můžete s ním vyzdobit i svatební hostinu.

Co budete potřebovat:

  • Různé větvičky
  • nůžky na větve
  • provázek
  • bílou stuhu asi 4 m dlouhou a 10 cm širokou
  • 8 skleniček (například od jogurtu)
  • tenký měkký drát
  • čajové svíčky 8 ks

 

Postup:

 

1. Větvičky položte na zem do tvaru kruhu a svažte je provázkem nebo tenkým drátem.

 

2. Na tyto větve postupně přikládejte další. Už je nemusíme uvazovat, ale zaplétejte je do sebe. Věnec je pěkný, když je trochu „rozcuchaný“.

 

3. Na čtyřech místech uvažte stuhu, jeden konec nechte vždy dlouhý asi 80 cm.

 

4. Čtyři delší konce stuh svažte do jednoho uzlu a věnec zavěste.

 

5. Jedním kusem drátu omotejte skleničku tak, abyste vytvořili ouško na zavěšení. Svícny zavěste na větve provázkem nebo drátkem. Vložte do nich čajové svíčky.

 

Náš tip:

Takto zhotovený věnec poslouží dobře v interiéru i exteriéru. Ozvláštní letní večery na terase, rozveselí jarní dny v zahradě a v zimě dodá kouzelnou atmosféru například při vánoční večeři.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Ušijte si pizzu!

Ušijte si pizzu!

Máte doma malé kuchaře či kuchařinky? Vytvořte si spolu s nimi pokrmy, které se nezkazí a zůstanou stále čerstvé a k nakousnutí. Co třeba pravou domácí pizzu? Pusťte se do toho s námi.

Celý článek

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.