Foto: Shutterstock

Neotřelé dekorace: Malované kaktusy z kamínků

Výroba této kaktusové dekorace je vyloženě relaxační záležitostí. Pusťte se do ní, když venku prší, nebo když si potřebujete vyčistit hlavu. Vezměte si kamínky a jednoduše malujte… 

Budete potřebovat:

  • oblázky různých
  • akrylové barvy
  • bezbarvý akrylový lak
  • štětce
  • písek
  • dekorační štěrk
  • tavnou pistoli
  • květináč

Postup:

Kameny umyjte a nechte vyschnout. Poté je přetřete zelenou akrylovou barvou. Můžete použít různé odstíny zelené, aby byl každý kaktus jedinečný. Malé kamínky můžete natřít i načerveno, nebo třeba růžovou barvou a pak je domalovat jako květy.

 

Foto: Shutterstock

Když je zelená barva suchá, použijte tenký štětec a bílou barvu a namalujte kaktusům bodliny. Můžete je malovat jako drobné tečky či křížky náhodně rozmístěné po kameni, nebo je uspořádat do řad. Inspirujte se fotografiemi živých kaktusů.

Na větší kameny můžete s pomocí tavné pistole přilepit menší jako výhonky nebo květy. Hotové kaktusy ještě přetřete bezbarvým akrylový lakem.

Do květináče nasypte písek a do něj „zasaďte“ kaktusy. Povrch pak zakryjte dekoračním štěrkem a je hotovo.

Tip: Ozdobný květináč si snadno vytvoříte z obyčejného plastového – s pomocí univerzálního lepidla nebo tavné pistole a silnějšího přírodního provázku.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Světelné odpočítávání

Světelné odpočítávání

Adventní svícny patří k oblíbené předvánoční výzdobě. Můžete si je zapalovat o adventních nedělích nebo třeba každý den. Chcete si vytvořit svůj vlastní originál? Inspirujte se našimi tipy.

Celý článek

Psí výchova aneb Škola hrou

Psí výchova aneb Škola hrou

Víte, které povely by měl každý pes okamžitě vykonat, a to za každých okolností? Jsou to: „k noze“, „zůstaň“ a „nesmíš“. Přečtěte si, jak s výcvikem psa začít už od štěněte.

Celý článek

Jak vytvořit výjimečné bydlení s osobitým stylem?

Jak vytvořit výjimečné bydlení s osobitým stylem?

Bydlení je nejenom místem, kde žijeme, ale také odrazem naší osobnosti, vkusu a stylu života. Výjimečné bydlení s osobitým stylem se nezakládá jen na náhodě nebo trendech, ale vyžaduje uvědomělý proces tvorby a plánování. Tento článek se bude zabývat hlavními kroky tohoto procesu.
Celý článek