Kamenné kaktusy

Tyhle kaktusy nebudete muset vůbec zalévat, a přesto vám pokvetou celý rok. Vytvořte si je s námi jednoduše, z pomalovaných oblázků. Do práce můžete zapojit i děti.

Budete potřebovat

  • ploché kameny
  • malé kamínky
  • malé květináče
  • textilní květiny
  • tavnou pistoli nebo lepidlo
  • aranžovací hmotu
  • akrylové barvy
  • bezbarvý lak
  • štětce, špejle

 

Postup

 

 

1 Kameny pomalujte tak, aby vypadaly jako kaktusy. Nejprve je natřete plochým štětcem zelenou akrylovou barvou. Některé světlou, jiné tmavě zelenou. Tenčím štětcem namalujte přes některé kameny pruhy v kontrastní zelené.

 

 

2 Zelené i pruhované kameny můžete ozdobit tečkami. Namalujte je tenkým štětcem nebo snadněji špejlí. Špejli namáčejte do barvy a otiskujte.

 

 

3 Další kameny ozdobte různě, podle obrázku nebo podle fotografií skutečných kaktusů. Můžete na ně udělat hvězdičky, oválky, puntíky s barevným středem a podobně. Hotové kaktusy nechte dobře zaschnout a poté je přestříkejte bezbarvým lakem.

 

 

4 Do květináčů vložte aranžovací hmotu, asi 2–3 cm pod okraj.

 

 

5 Do aranžovací hmoty zapíchejte kameny tak, aby vypadaly jako zasazené kaktusy.

 

 

6 Mezi kaktusy nasypte malé kamínky. Na některé kameny přilepte květy. Květináče s rozkvetlými kaktusy máte hotové.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Ušijte si pizzu!

Ušijte si pizzu!

Máte doma malé kuchaře či kuchařinky? Vytvořte si spolu s nimi pokrmy, které se nezkazí a zůstanou stále čerstvé a k nakousnutí. Co třeba pravou domácí pizzu? Pusťte se do toho s námi.

Celý článek

Léčivé borůvky

Léčivé borůvky

Většina z nás má ráda tmavě modré borůvky. Můžete si z nich připravit nejen výborný ovocný moučník, ale i jiné zdravé dobroty, které vám přijdou vhod v zimě.

Celý článek

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.