Kaktus jako podložka

Z bavlněného lana a pletací příze lze snadno vykouzlit nápaditou, a zároveň praktickou dekoraci, kterou můžete využít i jako podložku pod horký hrnec.

Budete potřebovat

  • stáčené bavlněné lano
  • bavlněnou pletací přízi
  • nůžky
  • špendlíky
  • jehlu a nit
  • provázek na zavěšení
  • dřevěný korálek

 

 

postup

 

 

1 Ustřihněte si kus bavlněného lana, podle toho, jak velký kaktus chcete vytvořit. Lano pevně omotejte zelenou pletací přízí a přeložte ho napůl. Konce lana nechte neomotané.

 

 

 

2 Stejně postupujte i u dalšího kusu lana – tentokrát ho ustřihněte trochu delší a podle obrázku ho stočte kolem prvního připraveného kusu tak, abyste vytvořili tvar kaktusu. Tvar sešpendlete a pečlivě sešijte.

 

 

 

3 Třetí kus lana si ustřihněte ještě delší, abyste kaktusu mohli vytvarovat postranní výhonky. Inspirujte se obrázkem. Opět lano obtočte přízí, přišpendlete a přišijte.

 

 

 

4 Nakonec vlákna z lana rozčešte a zastřihněte. Přišijte poutko na zavěšení a ozdobte ho korálkem. Kaktus můžete používat jako dekoraci, a zároveň na stůl jako podložku pod hrnec.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.