Kaktus jako podložka

Z bavlněného lana a pletací příze lze snadno vykouzlit nápaditou, a zároveň praktickou dekoraci, kterou můžete využít i jako podložku pod horký hrnec.

Budete potřebovat

  • stáčené bavlněné lano
  • bavlněnou pletací přízi
  • nůžky
  • špendlíky
  • jehlu a nit
  • provázek na zavěšení
  • dřevěný korálek

 

 

postup

 

 

1 Ustřihněte si kus bavlněného lana, podle toho, jak velký kaktus chcete vytvořit. Lano pevně omotejte zelenou pletací přízí a přeložte ho napůl. Konce lana nechte neomotané.

 

 

 

2 Stejně postupujte i u dalšího kusu lana – tentokrát ho ustřihněte trochu delší a podle obrázku ho stočte kolem prvního připraveného kusu tak, abyste vytvořili tvar kaktusu. Tvar sešpendlete a pečlivě sešijte.

 

 

 

3 Třetí kus lana si ustřihněte ještě delší, abyste kaktusu mohli vytvarovat postranní výhonky. Inspirujte se obrázkem. Opět lano obtočte přízí, přišpendlete a přišijte.

 

 

 

4 Nakonec vlákna z lana rozčešte a zastřihněte. Přišijte poutko na zavěšení a ozdobte ho korálkem. Kaktus můžete používat jako dekoraci, a zároveň na stůl jako podložku pod hrnec.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Dřevěné stolečky

Dřevěné stolečky

Vlastnoručně vyrobené stolečky vás budou těšit, a navíc budou i praktickou pomůckou v domácnosti. Vkusně jimi vyplníte prostor v obývacím pokoji nebo venku na terase.

Celý článek

Mísa s kamínky

Mísa s kamínky

Dáváte rádi věcem novou podobu? Starou bambusovou mísu můžete ozvláštnit nalepenými kameny, které zalijete betonovou směsí. A pozoruhodný bytový doplněk je na světě!

Celý článek

Kachní pečeně

Kachní pečeně

Dozlatova upečená drůbež patří k oblíbeným pokrmům. Připravte si tradiční kachnu tak trochu netradičním způsobem – například na mandarinkách nebo s jablky.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.