Foto: Shutterstock

Nápady pro útulný domov

Vytvořte si doma teplé a útulné prostředí díky jedinečným textilním kouskům, které propojují praktičnost s tvořivostí. Inspirujte se fotografiemi na následujících čtyřech stranách.

Dýňové prostírání

Baví vás šití a přemýšlíte, jak důvtipně zužitkovat zbytky látek? Inspirujte se naším obrázkem a vytvořte si prostírání ve tvaru dýně. Nakreslete si tvar na papír a vystřihněte, získáte tak šablonu. Tu pak našpendlete na textilii a dýni vystřihněte. Mezi dvě vrstvy látky vložte vlizelín nebo jednu vrstvu tenkého vatelínu. Prošívání si na látku předkreslete křídou. Všechny tři vrstvy pak prošpendlete a na stroji prošijte. nezapomeňte ušít i stopku a celé prostírání olemovat šikmým proužkem. Žebrování dýně můžete naznačit prošitím vyšívací bavlnkou.

 

Foto: Shutterstock

Liščí podložky

Lišky jsou krásná zvířata, a tak není divu, že nás často inspirují, abychom je ztvárnili i ve svém domově. Z obyčejné plsti si můžete jednoduše vytvořit podložky s motivem liščího portrétu, které budou nejen praktické, ale budou i ozdobou na váš stůl. Jako základ použijte čtverec, zde je z modré puntíkované plsti. Na papír si nejprve předkreslete tvar liší hlavy jako šablonu. Pak ho vystřihněte z bílé a oranžové plsti. Nezapomeňte na nos a oči z plsti černé. Aplikaci na podložku našijte na stroji nebo jednoduše v ruce.

 

Foto: Shutterstock

Houbičky jako pravé

Můžete je využít jako originální dárek, praktický jehelníček, hračku pro děti nebo zajímavou dekoraci do bytu – každopádně při vytváření rozmanitých podzimních houbiček ze zbytků látek si užijete chvíle příjemné tvůrčí relaxace. Kterou si ušijete? Muchomůrku, klouzka nebo křemenáče?

 

Foto: Shutterstock

Zrzavá bystrouška

Pokud rádi relaxujete při vytváření textilních hraček pro děti, nechte si inspirovat touto krásnou lištičkou ušitou z oranžového plátna. Přední tlapky má tato lištička sešité, a tak jí do nich můžete vložit například polštářek nebo liščátko. Detaily na hračce jsou dokreslené fixem na textil, šála je z kousku flísu.

 

Foto: Shutterstock


Text: Mirka Koníčková; foto: Shutterstock

Další články

Světelné odpočítávání

Světelné odpočítávání

Adventní svícny patří k oblíbené předvánoční výzdobě. Můžete si je zapalovat o adventních nedělích nebo třeba každý den. Chcete si vytvořit svůj vlastní originál? Inspirujte se našimi tipy.

Celý článek

Psí výchova aneb Škola hrou

Psí výchova aneb Škola hrou

Víte, které povely by měl každý pes okamžitě vykonat, a to za každých okolností? Jsou to: „k noze“, „zůstaň“ a „nesmíš“. Přečtěte si, jak s výcvikem psa začít už od štěněte.

Celý článek

Jak vytvořit výjimečné bydlení s osobitým stylem?

Jak vytvořit výjimečné bydlení s osobitým stylem?

Bydlení je nejenom místem, kde žijeme, ale také odrazem naší osobnosti, vkusu a stylu života. Výjimečné bydlení s osobitým stylem se nezakládá jen na náhodě nebo trendech, ale vyžaduje uvědomělý proces tvorby a plánování. Tento článek se bude zabývat hlavními kroky tohoto procesu.
Celý článek