Foto: Shutterstock

Nápady pro útulný domov

Vytvořte si doma teplé a útulné prostředí díky jedinečným textilním kouskům, které propojují praktičnost s tvořivostí. Inspirujte se fotografiemi na následujících čtyřech stranách.

Dýňové prostírání

Baví vás šití a přemýšlíte, jak důvtipně zužitkovat zbytky látek? Inspirujte se naším obrázkem a vytvořte si prostírání ve tvaru dýně. Nakreslete si tvar na papír a vystřihněte, získáte tak šablonu. Tu pak našpendlete na textilii a dýni vystřihněte. Mezi dvě vrstvy látky vložte vlizelín nebo jednu vrstvu tenkého vatelínu. Prošívání si na látku předkreslete křídou. Všechny tři vrstvy pak prošpendlete a na stroji prošijte. nezapomeňte ušít i stopku a celé prostírání olemovat šikmým proužkem. Žebrování dýně můžete naznačit prošitím vyšívací bavlnkou.

 

Foto: Shutterstock

Liščí podložky

Lišky jsou krásná zvířata, a tak není divu, že nás často inspirují, abychom je ztvárnili i ve svém domově. Z obyčejné plsti si můžete jednoduše vytvořit podložky s motivem liščího portrétu, které budou nejen praktické, ale budou i ozdobou na váš stůl. Jako základ použijte čtverec, zde je z modré puntíkované plsti. Na papír si nejprve předkreslete tvar liší hlavy jako šablonu. Pak ho vystřihněte z bílé a oranžové plsti. Nezapomeňte na nos a oči z plsti černé. Aplikaci na podložku našijte na stroji nebo jednoduše v ruce.

 

Foto: Shutterstock

Houbičky jako pravé

Můžete je využít jako originální dárek, praktický jehelníček, hračku pro děti nebo zajímavou dekoraci do bytu – každopádně při vytváření rozmanitých podzimních houbiček ze zbytků látek si užijete chvíle příjemné tvůrčí relaxace. Kterou si ušijete? Muchomůrku, klouzka nebo křemenáče?

 

Foto: Shutterstock

Zrzavá bystrouška

Pokud rádi relaxujete při vytváření textilních hraček pro děti, nechte si inspirovat touto krásnou lištičkou ušitou z oranžového plátna. Přední tlapky má tato lištička sešité, a tak jí do nich můžete vložit například polštářek nebo liščátko. Detaily na hračce jsou dokreslené fixem na textil, šála je z kousku flísu.

 

Foto: Shutterstock


Text: Mirka Koníčková; foto: Shutterstock

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek