Nápady pro zahradní kuchyni

Přejete si proměnit terasu nebo zahradu v tu nejlepší jídelnu pod širým nebem? Chce to pár šikovných nápadů či vychytávek, a pak už stačí jen počkat na vhodné počasí...

Vaření v pohodlí

Skříňka Unity připomíná klasický kuchyňský ostrůvek. Je vyrobena z odolného plastu a vybavena nerezovou pracovní deskou s odkládací policí a nezbytným úložným prostorem schovaným za dvířky. Má rozměry 134 x 52 x 90 cm.
Cena: 4 849 Kč; www.rojaplast.cz

 


Chladicí stolek

Odkládací stolek s výpletem z umělého ratanu a průměrem 50 cm v sobě ukrývá další praktickou funkci. Pokud zvednete desku a naplníte spodní část ledem nebo studenou vodou, postará se o chlazení nápojů.
Cena: 1 610 Kč; www.rojaplast.cz

 


Chytrá konvice

Termokonvice udrží až dvanáct hodin správnou teplotu vašeho čaje nebo kávy i v ranním vánku při snídani na terase nebo chladnou limonádu v letním horku.
Cena: 1 399 Kč; www.inteligentni-termoska.cz

 


Na domácí limonádu

Nádoba Authentic z recyklovaného skla vám nabídne osvěžující domácí limonádu za horkých letních dnů a její retro design s vytlačeným nápisem na vás alespoň na chvíli dýchne kouzlem starých časů.
Cena 679 Kč; www.bonami.cz

 


Text: Dita Fingerlandová; foto: archiv firem

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Zábradlí z provazu

Zábradlí z provazu

Zábradlí zhotovené z provazu či ze sítě může spolehlivě nahradit to klasické dřevěné či kovové. Toto netradiční řešení působí stylově a lze z něj udělat jedinečný interiérový doplněk.

Celý článek

Čím natřít dřevěnou podlahu?

Čím natřít dřevěnou podlahu?

Dřevěné podlahy můžete natírat oleji, vosky a laky. Každý z těchto druhů nátěrů má své klady, zápory i specifika pro využití podlahy a její údržbu. Přečtěte si, podle čeho si správně vybrat.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.