Foto: Shutterstock

Šperky i těžítka: Vyrobte si unikátní ozdoby z pampelišek

Hebké koule odkvetlých pampelišek jsou skvělým materiálem ke tvoření. Nevěříte? Zkuste je letos využít k vytvoření nejrůznějších dekorací a doplňků. Máme pro vás několik tipů.

Budete potřebovat:

  • nerozvité odkvetlé pampelišky
  • lak na vlasy nebo bezbarvý lak ve spreji
  • křišťálovou pryskyřici
  • formy na odlévání pryskyřice
  • bižuterní komponenty

Jak získat dokonalý tvar?

Nejlepšího výsledku dosáhnete, když si na louce natrháte ještě nerozvité odkvetlé pampelišky. Doma je vložte do nádoby s vodou a dejte jim chvilku času. Krásně se rozvinou do dokonalé koule. V tuto chvíli máte k dispozici ideální materiál ke tvoření, u kterého nehrozí, že vám ho rozfouká vítr.

Zafixujte je!

Aby se vám jemné pampeliškové koule nepoškodily, před dalším použitím je zafixujte silně tužícím lakem na vlasy. Můžete to udělat přímo venku v přírodě, než pampelišku utrhnete, nebo doma na čerstvě rozvitých koulích.

 

Foto: Shutterstock

Těžítko z pryskyřice

Se zpevněnými koulemi můžete dále pracovat. Například můžete celé květenství zalít do čiré křišťálové pryskyřice. Jakou formu zvolíte, záleží jen na vás, krásně bude vypadat například uvnitř koule. Fantazii se v tomto případě meze nekladou.

 

Foto: Shutterstock

Další doplňky a dekorace najdete v dubnovém vydání tištěné Rozmarýny. Náš časopis si můžete zakoupit na www.casopisyknihy.cz nebo v elektronické podobě na www.digiport.cz.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek

7+2 tipů, jak si vybavit a zařídit kuchyň

7+2 tipů, jak si vybavit a zařídit kuchyň

Každý velký projekt začíná především plánováním a u kuchyně tomu není jinak. Předtím, než se pustíte do výběru barev a spotřebičů, je důležité si určit rozpočet a také si promyslet, v jakém stylu budete kuchyň zařizovat. Důkladné promyšlení vám pak usnadní rozhodování v dalších fázích. Celý článek

7 tipů na rekonstrukci bytu

7 tipů na rekonstrukci bytu

Čeká vás nevyhnutelná rekonstrukce nebo zkrátka plánujete koupi něčeho nového, co pozvedne hodnotu nemovitosti a zároveň také estetickou stránku? Poradíme vám, jak noční můru proměnit v procházku růžovou zahradou a jak se vyhnout drobnému prachu, komplikacím s financováním či jakými úkony ušetříte finance za energie. Celý článek