Foto: Shutterstock

Dekorace z jarních květin prozáří a provoní byt

Nemůžete se dočkat, až konečně přijde jaro? Přilákejte ho do svého domova pestrou květinovou výzdobou. Využijte při tom rychlené jarní cibuloviny a první květy.

Žluté povzbuzení

Barva slunce, housátek či rozkvetlých pampelišek… Žlutá v nás prostě vyvolává jarní pocit, a tak si s ní nezapomeňte osvěžit stůl. Například v podobě žlutých krokusů v zářivém hrníčku.

 

 

Foto: Shutterstock

Pestrá směs

Osázejte širší květináč nebo mísu směsí jarních květů různých barev i výšek. Zkombinujte například rychlené narcisy, krokusy, sedmikrásky a macešky. Tato barevná jarní kombinace se stane nádhernou ozdobou nejen vaší předsíně, ale třeba i kuchyně či dětského pokoje.

 

 

Foto: Shutterstock

První poslové

Petrklíče v kombinaci s modřenci, krokusy, narcisy a hyacinty vytvářejí nádhernou barevnou kombinaci plnou vůně a optimismu. Vysaďte si je do pěkného truhlíku a radujte se z výsledku.

Květinový skleník

Větší vázu nebo pěknou sklenici z čirého skla můžete použít také jako mini květinový skleník. Vysaďte si do ní například primulky a doplňte je zeleným mechem.

 

Foto: Shutterstock

Aranžmá se sněženkami

Něžné sněženky jsou krásné v malé váze i v ozdobném šálku. Doplňte je třeba květy čemeřice a skimie japonské a ozdobte si s nimi stůl. Skvěle se budou vyjímat i v předsíni, kterou nejen ozdobí, ale i nádherně provoní.

 

Foto: Shutterstock

Papírové vázy

Vytvořte si působivé papírové vázičky z obyčejného papírových sáčků. Stačí do nich vložit skleničky (například od zavařeniny) s vodou, zahnout okraj, převázat ozdobnou šňůrkou a dovnitř naaranžovat květiny. Krásně v nich vyniknou například žluté talovíny zimní.

 

Foto: Shutterstock


Text: Mirka Koníčková, foto: Shutterstock

Další články

Světelné odpočítávání

Světelné odpočítávání

Adventní svícny patří k oblíbené předvánoční výzdobě. Můžete si je zapalovat o adventních nedělích nebo třeba každý den. Chcete si vytvořit svůj vlastní originál? Inspirujte se našimi tipy.

Celý článek

Psí výchova aneb Škola hrou

Psí výchova aneb Škola hrou

Víte, které povely by měl každý pes okamžitě vykonat, a to za každých okolností? Jsou to: „k noze“, „zůstaň“ a „nesmíš“. Přečtěte si, jak s výcvikem psa začít už od štěněte.

Celý článek

Jak vytvořit výjimečné bydlení s osobitým stylem?

Jak vytvořit výjimečné bydlení s osobitým stylem?

Bydlení je nejenom místem, kde žijeme, ale také odrazem naší osobnosti, vkusu a stylu života. Výjimečné bydlení s osobitým stylem se nezakládá jen na náhodě nebo trendech, ale vyžaduje uvědomělý proces tvorby a plánování. Tento článek se bude zabývat hlavními kroky tohoto procesu.
Celý článek