Foto: Shutterstock

Dekorace z jarních květin prozáří a provoní byt

Nemůžete se dočkat, až konečně přijde jaro? Přilákejte ho do svého domova pestrou květinovou výzdobou. Využijte při tom rychlené jarní cibuloviny a první květy.

Žluté povzbuzení

Barva slunce, housátek či rozkvetlých pampelišek… Žlutá v nás prostě vyvolává jarní pocit, a tak si s ní nezapomeňte osvěžit stůl. Například v podobě žlutých krokusů v zářivém hrníčku.

 

 

Foto: Shutterstock

Pestrá směs

Osázejte širší květináč nebo mísu směsí jarních květů různých barev i výšek. Zkombinujte například rychlené narcisy, krokusy, sedmikrásky a macešky. Tato barevná jarní kombinace se stane nádhernou ozdobou nejen vaší předsíně, ale třeba i kuchyně či dětského pokoje.

 

 

Foto: Shutterstock

První poslové

Petrklíče v kombinaci s modřenci, krokusy, narcisy a hyacinty vytvářejí nádhernou barevnou kombinaci plnou vůně a optimismu. Vysaďte si je do pěkného truhlíku a radujte se z výsledku.

Květinový skleník

Větší vázu nebo pěknou sklenici z čirého skla můžete použít také jako mini květinový skleník. Vysaďte si do ní například primulky a doplňte je zeleným mechem.

 

Foto: Shutterstock

Aranžmá se sněženkami

Něžné sněženky jsou krásné v malé váze i v ozdobném šálku. Doplňte je třeba květy čemeřice a skimie japonské a ozdobte si s nimi stůl. Skvěle se budou vyjímat i v předsíni, kterou nejen ozdobí, ale i nádherně provoní.

 

Foto: Shutterstock

Papírové vázy

Vytvořte si působivé papírové vázičky z obyčejného papírových sáčků. Stačí do nich vložit skleničky (například od zavařeniny) s vodou, zahnout okraj, převázat ozdobnou šňůrkou a dovnitř naaranžovat květiny. Krásně v nich vyniknou například žluté talovíny zimní.

 

Foto: Shutterstock


Text: Mirka Koníčková, foto: Shutterstock

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek