Dekorace z jarních květin prozáří a provoní byt

Nemůžete se dočkat, až konečně přijde jaro? Přilákejte ho do svého domova pestrou květinovou výzdobou. Využijte při tom rychlené jarní cibuloviny a první květy.

Žluté povzbuzení

Barva slunce, housátek či rozkvetlých pampelišek… Žlutá v nás prostě vyvolává jarní pocit, a tak si s ní nezapomeňte osvěžit stůl. Například v podobě žlutých krokusů v zářivém hrníčku.

 

 

Foto: Shutterstock

Pestrá směs

Osázejte širší květináč nebo mísu směsí jarních květů různých barev i výšek. Zkombinujte například rychlené narcisy, krokusy, sedmikrásky a macešky. Tato barevná jarní kombinace se stane nádhernou ozdobou nejen vaší předsíně, ale třeba i kuchyně či dětského pokoje.

 

 

Foto: Shutterstock

První poslové

Petrklíče v kombinaci s modřenci, krokusy, narcisy a hyacinty vytvářejí nádhernou barevnou kombinaci plnou vůně a optimismu. Vysaďte si je do pěkného truhlíku a radujte se z výsledku.

Květinový skleník

Větší vázu nebo pěknou sklenici z čirého skla můžete použít také jako mini květinový skleník. Vysaďte si do ní například primulky a doplňte je zeleným mechem.

 

Foto: Shutterstock

Aranžmá se sněženkami

Něžné sněženky jsou krásné v malé váze i v ozdobném šálku. Doplňte je třeba květy čemeřice a skimie japonské a ozdobte si s nimi stůl. Skvěle se budou vyjímat i v předsíni, kterou nejen ozdobí, ale i nádherně provoní.

 

Foto: Shutterstock

Papírové vázy

Vytvořte si působivé papírové vázičky z obyčejného papírových sáčků. Stačí do nich vložit skleničky (například od zavařeniny) s vodou, zahnout okraj, převázat ozdobnou šňůrkou a dovnitř naaranžovat květiny. Krásně v nich vyniknou například žluté talovíny zimní.

 

Foto: Shutterstock


Text: Mirka Koníčková, foto: Shutterstock

Další články

Narcisy, nenáročné květiny na záhony i do skalek

Narcisy, nenáročné květiny na záhony i do skalek

K výhodám narcisů patří poměrně snadné pěstování. Jsou méně náročné než tulipány, nemusíte je pravidelně přesazovat do dobře vyhnojené půdy, stačí jednou za tři až čtyři roky. Méně tvoří dceřiné cibule ani nejsou tak citlivé na kvalitu zeminy. Lépe se hodí zejména do vlhčích míst s vyšší hladinou spodní vody, kde ostatní cibuloviny hnijí. Neohrožují je tolik ani virózy.

Celý článek

Sami uprostřed přírody

Sami uprostřed přírody

Když koupili pozemek pod lesem, postavili v nejvyšším místě na stráni lavičku. Spali pod širákem a říkali si, že jednou tu bude stát jejich chalupa.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.