Mísa s kamínky

Dáváte rádi věcem novou podobu? Starou bambusovou mísu můžete ozvláštnit nalepenými kameny, které zalijete betonovou směsí. A pozoruhodný bytový doplněk je na světě!

Co budete potřebovat:

 • Misku z bambusového nebo jiného savého materiálu
 • kameny kulatého tvaru
 • lepidlo (např. Pattex Fix Power)
 • bílý cement (např. Het)
 • plastifikátor
 • písek (trochu méně než cementu)
 • práškovou barvu do betonových směsí (např. PAM)
 • lepidlo do betonových směsí
 • menší kbelík nebo misku
 • zubní kartáček
 • bezbarvý lak ve spreji matný (např. Prima)

 

postup:

 

Na vnější stranu mísy nepravidelně nalepte kamínky a lepidlo nechte ztvrdnout.

 

Do menšího kbelíku nebo misky nalijte asi do poloviny vodu a do ní přisypte cement. Rozmíchejte řidší hmotu a přidejte do ní trochu plastifikátoru, písku, lepidla do betonových směsí a v troše vody rozdělanou práškovou barvu.

 

Směs by měla být středně hustá, aby se na míse udržela a nestékala z ní.

 

Betonovou směs nanášejte na mísu lžící, polévejte i kameny.

 

Když směs začne tuhnout, ale už dostatečně pevně drží na míse, vyhlaďte ji zubním kartáčkem, abyste získali rovnoměrně strukturovaný povrch.

 

Když je povrch mísy dokonale suchý, nejlépe druhý den, přelakujte mísu bezbarvým lakem ve spreji.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Zkrášlete se motýlí broží

Zkrášlete se motýlí broží

Jsou krásné a originální. Vytvořte si svou vlastní vyšívanou brož, například ve tvaru pestrého motýlka. Patříte-li mezi zkušené vyšívačky, bude to pro vás hračka!

Celý článek

Podtácky z pryskyřice

Podtácky z pryskyřice

Práce s epoxidovou pryskyřicí není tak složitá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Zvládne ji i začátečník a odměnou za vynaložené úsilí mu budou velice efektní výrobky.

Celý článek

Šálka jako šperk

Šálka jako šperk

Baví vás háčkování? V aktuálním dílu našeho kreativního seriálu si ukážeme, jak si uháčkovat ozdobnou šálku, kterou budeme moct nosit jako šperk. Doplníme ji třásněmi a bižuterií.

Celý článek

Pestré jarní dekorace

Pestré jarní dekorace

Vytvořte si doma svěží jarní atmosféru! Ve speciálu Pestré jarní dekorace najdete inspiraci na výrobu jarních a velikonočních dekorací a bytových doplňků. Speciál přináší jednoduché a srozumitelné návody na vlastnoruční jarní tvoření z přírodnin a dalších snadno dostupných materiálů.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.