Plátěná taška

krok za krokem

STŘÍHÁNÍ

Rozmyslete si umístění jednotlivých dílů tašky na látce.
taška – 45 x 100 cm – jednou
uši – 9 x 82 cm – dvakrát
kapsa – 24 x 27 cm – jednou

 

 

ZAŽEHLOVÁNÍ

  • Tašku přeložte napůl a sežehlete. Po kratších stranách sežehlete obrubu – 2 a 2 cm. Uši přeložte napůl a sežehlete. Z každé strany sežehlete o 2 cm dovnitř – sežehlený rozměr – 2,5 x 82 cm. Uši prošijte.
  • Kapsa – sežehlete na kratší straně obrubu – 2 a 2 cm, na zbylých stranách sežehlete o 1,5 cm – sežehlený rozměr – 21 x 21,5 cm. Prošijte obrubu.

 

ŠPENDLENÍ

Přišpendlete kapsu – na líci 10 cm od horního okraje a doprostřed. Uši – přišpendlete na rubu do obruby směrem dolů, mezera mezi – 16 cm.

 

ŠITÍ

a) Přišijte kapsu po obvodu nablízko, prošijte roh.
b) Prošijte obrubu, a tím přišijte i uši.
c) Uši otočte, sežehlete nahoru a prošijte.
d) Sešijte tašku francouzským švem nejdříve po líci 1 cm od okraje a pak ji přetočte na rub a prošijte 1,5 cm od okraje.
e) Prošijte rohy na rubu cca 3 cm od špičky, a tím vytvořte dno tašky.

 

 


Text: Andrea Skalická; foto: archiv Textilní dílny při o. p. s. Český západ

Další články

Kuře 7x jinak

Kuře 7x jinak

Patří k nejoblíbenějším druhům mas a dají se z něj připravit skutečně různorodé pokrmy. Nechte se inspirovat kuchyněmi celého světa a vyzkoušejte naše recepty.

Celý článek

Sporáky nejen úsporné

Sporáky nejen úsporné

Jejich název je odvozen od slova „spořit“. Dlužno ovšem podotknout, že mnohá jsou nejen úsporná, ale jsou též skutečnou ozdobou našich kuchyní.

Celý článek

Valentýnské potěšení

Valentýnské potěšení

Chcete svou drahou polovičku překvapit romantickou snídaní či obědem, nebo jí dokonce vystrojit slavnostní večeři? Nechte se inspirovat našimi tipy.

Celý článek

Přečtěte si

Dům postavený z příběhů

Dům postavený z příběhů

www.chatar-chalupar.cz

Renata Bernardi pořádá už několik let hojně navštěvované semináře o tvorbě přirozeného, harmonického a účelného bydlení. Můžete jí věřit, vše má vyzkoušeno doslova na vlastní kůži.

Nádobí na indukci

Nádobí na indukci

www.peknebydleni.cz

Pokud jste ještě nikdy nevařili v kvalitním nádobí, s indukční varnou deskou máte jedinečnou příležitost ke změně – pořiďte si nové vhodné hrnce a pánve, které vám zajistí dokonalý výsledek.