Plátěná taška

krok za krokem

STŘÍHÁNÍ

Rozmyslete si umístění jednotlivých dílů tašky na látce.
taška – 45 x 100 cm – jednou
uši – 9 x 82 cm – dvakrát
kapsa – 24 x 27 cm – jednou

 

 

ZAŽEHLOVÁNÍ

  • Tašku přeložte napůl a sežehlete. Po kratších stranách sežehlete obrubu – 2 a 2 cm. Uši přeložte napůl a sežehlete. Z každé strany sežehlete o 2 cm dovnitř – sežehlený rozměr – 2,5 x 82 cm. Uši prošijte.
  • Kapsa – sežehlete na kratší straně obrubu – 2 a 2 cm, na zbylých stranách sežehlete o 1,5 cm – sežehlený rozměr – 21 x 21,5 cm. Prošijte obrubu.

 

ŠPENDLENÍ

Přišpendlete kapsu – na líci 10 cm od horního okraje a doprostřed. Uši – přišpendlete na rubu do obruby směrem dolů, mezera mezi – 16 cm.

 

ŠITÍ

a) Přišijte kapsu po obvodu nablízko, prošijte roh.
b) Prošijte obrubu, a tím přišijte i uši.
c) Uši otočte, sežehlete nahoru a prošijte.
d) Sešijte tašku francouzským švem nejdříve po líci 1 cm od okraje a pak ji přetočte na rub a prošijte 1,5 cm od okraje.
e) Prošijte rohy na rubu cca 3 cm od špičky, a tím vytvořte dno tašky.

 

 


Text: Andrea Skalická; foto: archiv Textilní dílny při o. p. s. Český západ

Další články

Zapečte to v troubě!

Zapečte to v troubě!

Nechce se vám trávit pěkný letní večer u plotny? Vyberte si ze svých oblíbených druhů letní zeleniny a dejte prostor troubě, aby část práce udělala za vás.

Celý článek

Rustikální kyblík

Rustikální kyblík

Některé dekorace nás časem omrzí, ale je nám líto je vyhodit. Takový je i příběh tohoto kbelíku, ze kterého jsme snadno vykouzlili rustikální dekoraci.

Celý článek

Přečtěte si

Co dělat se semeny před výsevem?

Co dělat se semeny před výsevem?

www.floranazahrade.cz

Rovnoměrné vzcházení, dobrý stav vyklíčených rostlin a maximální úroda – to si přejí zahradníci, když vkládají do půdy semena. Právě na jejich kvalitě a ošetření záleží, zda a jak se pěstování povede.

Uzlík k uzlíku

Uzlík k uzlíku

www.chatar-chalupar.cz

Tolik oblíbený retrostyl přináší i některé pozapomenuté, přitom jednoduché techniky, pomocí nichž mohou vzniknout funkční doplňky i pěkné dekorace.

Pod sedlovou i rovnou střechou

Pod sedlovou i rovnou střechou

www.peknebydleni.cz

Zapadnout do řadové zástavby moravské vesnice, nebýt přitom pouhou replikou původních stavení a nabídnout moderní pohodlné bydlení – to byly úkoly, které měl splnit dům pro čtyřčlennou rodinu.