Barevné police

Máte rádi čisté a jednoduché tvary? Pak se vám určitě budou líbit jednoduché barevné police, které navíc můžete na stěně uspořádat do různých kompozic.

Co budete potřebovat:

Na 3 police

  • smrkovou laťovku tloušťky 1,5 cm – asi 2,5 m2
  • 32 samořezných šroubků
  • překližku
  • malé tenké hřebíčky
  • šlehaný lehčený tmel (např. Het)
  • jemná brusnou houbičku
  • bílou barvu na dřevo (např. Ekokryl Mat)
  • tónovací barva (např. Het)
  • konzoly pro uchycení police 3 ks

 

postup:

1. Z laťovky nebo dřeva si vyřízněte 2 obdélníky o rozměrech 40 x 18,5 cm a 2 obdélníky o rozměrech 30 x 18,5 cm.

 

2. Desky dejte do požadovaného tvaru police (můžete jednou stranou opřít o zeď) a z boční strany navrtejte do každého rohu (asi 1 cm od krajů) dírky odpovídající velikosti samořezných šroubků. Šroubky přišroubujte pomocí vrtačky nebo ručně.

 

3. Na překližku si obkreslete vnější rozměr police: 43,6 x 30 cm. Z překližky vyřízněte přímočarou pilou zadní stěnu police.

 

4. Zadní stěnu přibijeme k polici na více místech tenkými hřebíčky.

 

5. Všechny nerovnosti a šroubky vsazené dostatečně hluboko zarovnejte šlehaným tmelem (vyplní i hlubší nerovnosti), naneste ho špachtlí doztracena. Po vyschnutí tmelu (po několika hodinách) tmelená místa přebruste jemnou brusnou houbičkou dohladka.

 

6. Takto připravenou polici napenetrujte barvou zředěnou s vodou v poměru 1:1. Přidáním tónovací barvy do základní bílé barvy si namíchejte barevné odstíny podle našeho vkusu a police natřete ve 2 až 3 vrstvách.

Zavěšení:
Do stěny navrtejte díru a vložte konzoli pro uchycení police, nebudou tak vidět žádná závěsná ouška.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Kuře 7x jinak

Kuře 7x jinak

Patří k nejoblíbenějším druhům mas a dají se z něj připravit skutečně různorodé pokrmy. Nechte se inspirovat kuchyněmi celého světa a vyzkoušejte naše recepty.

Celý článek

Sporáky nejen úsporné

Sporáky nejen úsporné

Jejich název je odvozen od slova „spořit“. Dlužno ovšem podotknout, že mnohá jsou nejen úsporná, ale jsou též skutečnou ozdobou našich kuchyní.

Celý článek

Valentýnské potěšení

Valentýnské potěšení

Chcete svou drahou polovičku překvapit romantickou snídaní či obědem, nebo jí dokonce vystrojit slavnostní večeři? Nechte se inspirovat našimi tipy.

Celý článek

Přečtěte si

Dům postavený z příběhů

Dům postavený z příběhů

www.chatar-chalupar.cz

Renata Bernardi pořádá už několik let hojně navštěvované semináře o tvorbě přirozeného, harmonického a účelného bydlení. Můžete jí věřit, vše má vyzkoušeno doslova na vlastní kůži.

Nádobí na indukci

Nádobí na indukci

www.peknebydleni.cz

Pokud jste ještě nikdy nevařili v kvalitním nádobí, s indukční varnou deskou máte jedinečnou příležitost ke změně – pořiďte si nové vhodné hrnce a pánve, které vám zajistí dokonalý výsledek.