Barevné police

Máte rádi čisté a jednoduché tvary? Pak se vám určitě budou líbit jednoduché barevné police, které navíc můžete na stěně uspořádat do různých kompozic.

Co budete potřebovat:

Na 3 police

  • smrkovou laťovku tloušťky 1,5 cm – asi 2,5 m2
  • 32 samořezných šroubků
  • překližku
  • malé tenké hřebíčky
  • šlehaný lehčený tmel (např. Het)
  • jemná brusnou houbičku
  • bílou barvu na dřevo (např. Ekokryl Mat)
  • tónovací barva (např. Het)
  • konzoly pro uchycení police 3 ks

 

postup:

1. Z laťovky nebo dřeva si vyřízněte 2 obdélníky o rozměrech 40 x 18,5 cm a 2 obdélníky o rozměrech 30 x 18,5 cm.

 

2. Desky dejte do požadovaného tvaru police (můžete jednou stranou opřít o zeď) a z boční strany navrtejte do každého rohu (asi 1 cm od krajů) dírky odpovídající velikosti samořezných šroubků. Šroubky přišroubujte pomocí vrtačky nebo ručně.

 

3. Na překližku si obkreslete vnější rozměr police: 43,6 x 30 cm. Z překližky vyřízněte přímočarou pilou zadní stěnu police.

 

4. Zadní stěnu přibijeme k polici na více místech tenkými hřebíčky.

 

5. Všechny nerovnosti a šroubky vsazené dostatečně hluboko zarovnejte šlehaným tmelem (vyplní i hlubší nerovnosti), naneste ho špachtlí doztracena. Po vyschnutí tmelu (po několika hodinách) tmelená místa přebruste jemnou brusnou houbičkou dohladka.

 

6. Takto připravenou polici napenetrujte barvou zředěnou s vodou v poměru 1:1. Přidáním tónovací barvy do základní bílé barvy si namíchejte barevné odstíny podle našeho vkusu a police natřete ve 2 až 3 vrstvách.

Zavěšení:
Do stěny navrtejte díru a vložte konzoli pro uchycení police, nebudou tak vidět žádná závěsná ouška.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Zapečte to v troubě!

Zapečte to v troubě!

Nechce se vám trávit pěkný letní večer u plotny? Vyberte si ze svých oblíbených druhů letní zeleniny a dejte prostor troubě, aby část práce udělala za vás.

Celý článek

Rustikální kyblík

Rustikální kyblík

Některé dekorace nás časem omrzí, ale je nám líto je vyhodit. Takový je i příběh tohoto kbelíku, ze kterého jsme snadno vykouzlili rustikální dekoraci.

Celý článek

Přečtěte si

Co dělat se semeny před výsevem?

Co dělat se semeny před výsevem?

www.floranazahrade.cz

Rovnoměrné vzcházení, dobrý stav vyklíčených rostlin a maximální úroda – to si přejí zahradníci, když vkládají do půdy semena. Právě na jejich kvalitě a ošetření záleží, zda a jak se pěstování povede.

Uzlík k uzlíku

Uzlík k uzlíku

www.chatar-chalupar.cz

Tolik oblíbený retrostyl přináší i některé pozapomenuté, přitom jednoduché techniky, pomocí nichž mohou vzniknout funkční doplňky i pěkné dekorace.

Pod sedlovou i rovnou střechou

Pod sedlovou i rovnou střechou

www.peknebydleni.cz

Zapadnout do řadové zástavby moravské vesnice, nebýt přitom pouhou replikou původních stavení a nabídnout moderní pohodlné bydlení – to byly úkoly, které měl splnit dům pro čtyřčlennou rodinu.