Barevné police

Máte rádi čisté a jednoduché tvary? Pak se vám určitě budou líbit jednoduché barevné police, které navíc můžete na stěně uspořádat do různých kompozic.

Co budete potřebovat:

Na 3 police

  • smrkovou laťovku tloušťky 1,5 cm – asi 2,5 m2
  • 32 samořezných šroubků
  • překližku
  • malé tenké hřebíčky
  • šlehaný lehčený tmel (např. Het)
  • jemná brusnou houbičku
  • bílou barvu na dřevo (např. Ekokryl Mat)
  • tónovací barva (např. Het)
  • konzoly pro uchycení police 3 ks

 

postup:

1. Z laťovky nebo dřeva si vyřízněte 2 obdélníky o rozměrech 40 x 18,5 cm a 2 obdélníky o rozměrech 30 x 18,5 cm.

 

2. Desky dejte do požadovaného tvaru police (můžete jednou stranou opřít o zeď) a z boční strany navrtejte do každého rohu (asi 1 cm od krajů) dírky odpovídající velikosti samořezných šroubků. Šroubky přišroubujte pomocí vrtačky nebo ručně.

 

3. Na překližku si obkreslete vnější rozměr police: 43,6 x 30 cm. Z překližky vyřízněte přímočarou pilou zadní stěnu police.

 

4. Zadní stěnu přibijeme k polici na více místech tenkými hřebíčky.

 

5. Všechny nerovnosti a šroubky vsazené dostatečně hluboko zarovnejte šlehaným tmelem (vyplní i hlubší nerovnosti), naneste ho špachtlí doztracena. Po vyschnutí tmelu (po několika hodinách) tmelená místa přebruste jemnou brusnou houbičkou dohladka.

 

6. Takto připravenou polici napenetrujte barvou zředěnou s vodou v poměru 1:1. Přidáním tónovací barvy do základní bílé barvy si namíchejte barevné odstíny podle našeho vkusu a police natřete ve 2 až 3 vrstvách.

Zavěšení:
Do stěny navrtejte díru a vložte konzoli pro uchycení police, nebudou tak vidět žádná závěsná ouška.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Květinový polštář

Květinový polštář

Obyčejný polštářek můžete proměnit v rozkvetlou louku – stačí na něj našít několik výrazných květů, které si sami uháčkujete. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Jak předcházet cukrovce

Jak předcházet cukrovce

Máte v rodině diabetes? Pak byste se měli snažit žít zdravě. Dostatek pohybu a tělo bez zbytečné nadváhy – to je recept, jak se tomuto onemocnění vyhnout.

Celý článek

Levandulové potěšení

Levandulové potěšení

Vyrobte si čistě přírodní kosmetiku z levandulových květů. Získáte tak originální zkrášlovací přípravky bez zbytečné chemie, navíc s příjemnou levandulovou vůní.

Celý článek

Ovocné koláče

Ovocné koláče

Jsou voňavé, lahodné, plné vitaminů, chutnají ke kávě i k snídani. Dopřejte si koláče s čerstvým ovocem upečené tak, jak to dělávaly hospodyňky v časech minulých…

Celý článek

Přečtěte si

Altán na velké zahradě

Altán na velké zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Posezení na zahradě může mít mnoho tváří – od nejjednoduššího altánku až po částečně či zcela zděnou stavbu ve stylu bungalovu. Taková stavba sluší především větším zahradám.