Levandulová limonáda

Roste vám na zahradě levandule? Osvěžte se voňavým letním drinkem!

  • 5 šálků vody
  • 1 šálek cukru
  • 1 lžíce sušených levandulových květů
  • 1 šálek čerstvě vymačkané citronové šťávy
  • kostky ledu
  • kvetoucí snítky levandule na ozdobu

 

V hrnci smíchejte 1 šálek vody a 1 šálek cukru. Přiveďte k varu a nechte za stálého míchání cukr rozpustit. Přidejte sušené květy levandule a stáhněte hrnec z ohně. Nechte chvíli stát – ideálně až 2 hodiny. Slijte přes sítko do džbánu a přilijte 4 šálky vody a 1 šálek citronové šťávy. Promíchejte a limonádu podávejte s ledem, ozdobenou větvičkou kvetoucí levandule.


Text: red; foto: Shutterstock a archiv

Další články

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…