Láhve s nápisem

Vyrobte si zajímavé láhve třeba na domácí sirup, likér nebo ochucený ocet či olej. Vypadají elegantně a hodí se i jako originální dárek pro přátele.

Co budete potřebovat:

  • Různé skleněné láhve
  • škrabku na sklo (pokud jsou láhve polepené)
  • papír
  • nůžky
  • lepicí roller s možností opětovného odlepení (např. Pritt Refill Roller)
  • sprej s efektem matného skla (např. Dupli color)

 

postup:

 

1. Připravte si veškerý materiál na jeden stůl, práce vám pak půjde rychleji.

 

 


2. Polepené láhve zbavte nálepek pomocí škrabky na sklo. Nálepky z nich půjdou dolů velmi snadno.

 

 


3. V počítači si napište názvy nápojů (o velikosti odpovídající k lahvím), které chcete mít na lahvích, názvy vytiskněte a písmenka vystřihněte. Pro vystřižení oblých písmen výborně poslouží zahnuté nůžky na manikúru.

 

 


4. Na písmenka zezadu naneste lepidlo lepicím rollerem, který je určen pro opětovné odlepování. Písmenka na láhve přilepte.

 

 


5. Láhve přestříkejte v dostatečné vzdálenosti sprejem s efektem matného skla. Sprej je za pár minut suchý, proto stříkejte v menším poměru a ve více vrstvách, aby nános nestékal.

 

 


6. Když je nástřik suchý, písmenka pinzetou odlepte.


Tip
Láhve můžete použít například na domácí šťávy vyrobené podle našich receptů.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Levandulová inspirace

Levandulová inspirace

Milujete levanduli? Pusťte se do jejího pěstování, nebo si ji pořiďte sušenou. Je krásná, pomůže vám relaxovat a navodit pocit klidu a pohody.

Celý článek

Namnožte si levanduli

Namnožte si levanduli

Pečovat o levanduli zvládne každý. Můžete si ji vypěstovat ze semínek, nebo jednodušeji z takzvaných řízků. Poradíme vám, jak na to.

Celý článek

Věnec z kulatých bodláků

Věnec z kulatých bodláků

Bělotrn modrý, kterému se také říká kulatý bodlák, roste běžně na loukách, ale pěstuje se i jako okrasná trvalka. Kvete od července do září, a tak si ještě ne zcela rozkvetlé modrofialové květy nezapomeňte nasušit, abyste si z nich mohli vytvořit pěkný věnec.

Celý článek

Suvenýr z Portugalska? Korek!

Suvenýr z Portugalska? Korek!

Chystáte se na dovolenou k moři? Pokud zamíříte do Portugalska, pak se nejspíš setkáte se zdejším tradičním řemeslem – zpracováním korku. Co všechno se z něj dá vyrobit? Vydejte se s námi na výlet.

Celý článek

Přečtěte si

Altán na velké zahradě

Altán na velké zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Posezení na zahradě může mít mnoho tváří – od nejjednoduššího altánku až po částečně či zcela zděnou stavbu ve stylu bungalovu. Taková stavba sluší především větším zahradám.