Květiny na slunečný záhon

Lámete si hlavu s tím, co vysadit na záhon, na který celý den praží slunce? Nechte se inspirovat naším výběrem z atraktivních květin, které slunce milují.

Stračka
Zahradní kultivary stračky nebo také ostrožky mívají více než metr, čím více živin jim dodáte, tím bývají vyšší. Kromě základního modrého vybarvení si můžete vybrat také růžové, fialové nebo s bílým středem, žádané jsou i plnokvěté. Chraňte je před vyvrácením.

foto: Shutterstock

 

Kakost
Teplé místo na slunci dopřejte také kakostům, ačkoli se dokážou dobře přizpůsobit i polostínu. Nejvíce kvetou vyšlechtěné kultivary, jako je ’Cambridge’, ’Brookside’ či ’Rosemoore’. Listy se na podzim vybarvují do oranžových odstínů.

foto: Shutterstock

 

Šanta
Tato rostlina pochází ze suchých slunných míst a intenzivně voní. Tvoří husté, spíše do stran rozložené trsy, které kvetou světle fialově či růžově, a to od června až do konce prázdnin. Vysoké zahradní kultivary ’Six Hills Giant’, ’Blue Dragon’ nebo ’Neptune’ potřebují více vody i živin.

foto: Shutterstock

 

Rozrazil
Předností rozrazilu klasnatého je především dlouhé kvetení, které trvá až do září. Daří se mu na slunci i v polostínu, potřebuje kvalitní vlhčí a propustnou hlinitopísčitou zahradní půdu.

foto: Shutterstock

 

Pelyněk
Pelyněk Ludvíkův je asi půl metru vysoká květina se stříbrnými listy, které vydrží částečně i přes zimu. Poroste také v sušším a na živiny chudém substrátu. Díky svému neutrálnímu zbarvení se používá jako výborná doplňková rostlina.

foto: Shutterstock

 

Plamenka
Oblíbené prázdninové trvalky plamenky, zvané též floxy, jsou na půdu nenáročné, neměla by být ale příliš suchá nebo těžká. Ve stínu trpí jejich listy padlím, dopřejte jim proto dostatek slunce a pravidelnou zálivku. Odmění se vám záplavou krásných a výrazných květů.

foto: Shutterstock

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Náušnice z korálků

Náušnice z korálků

V dnešním dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se seznámíte s tvorbou šperků z korálků metodou takzvaného ketlování. Zkuste si s námi vyrobit originální náušnice.

Celý článek

Tmavomodré mlsání

Tmavomodré mlsání

Pochutnáte si rádi na ovocných moučnících? Můžete si je dopřát k obědu, ke svačince nebo je nabídnout hostům ke kávě. Co takhle šťavnatý borůvkový koláč, lehké taštičky nebo nadýchané muffiny?

Celý článek

Působivé hortenzie

Působivé hortenzie

Jejich květy jsou v zahradě nepřehlédnutelné, navíc vypadají krásně ve váze i v nejrůznějších květinových dekoracích včetně věnců. A tak není divu, že hortenzie patří k nejoblíbenějším okrasným rostlinám. Jak je správně pěstovat a z jakých druhů vybírat?

Celý článek

Péče o chrup psů a koček

Péče o chrup psů a koček

Představa psa s kartáčkem na zuby je sice úsměvná, přesto šlo donedávna spolu s okusováním tvrdých předmětů o jediný způsob čištění zvířecího chrupu v domácím prostředí. Nyní s péčí o chrup účinně pomáhají přípravky podávané v krmivu.

Celý článek

Přečtěte si

Domek z chalupy po prababičce

Domek z chalupy po prababičce

www.chatar-chalupar.cz

Milan se rozhodl pro rekonstrukci chalupy po prababičce svépomocí. Ač její větší i menší opravy trvaly řadu let, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vždy při něm stála jeho Iveta a zkušenosti z opravy domku se zúročily.

Drátěná paráda

Drátěná paráda

www.chatar-chalupar.cz

Právě prošla vašima rukama nepotřebná klec. Co s ní? Zavěste ji do zahrady nebo do ní naaranžujte kytky a dejte ji na parapet. Vyrábějí se čistě ozdobné klece, které nemají dvířka pro ptáčky, ale celý vrchní díl je odklápěcí. V nich můžete pěstovat rostliny v květináči nebo sem postavit svíčky; jejich zapalování půjde snadno.