foto: Shutterstock

Květiny na slunečný záhon

Lámete si hlavu s tím, co vysadit na záhon, na který celý den praží slunce? Nechte se inspirovat naším výběrem z atraktivních květin, které slunce milují.

Stračka
Zahradní kultivary stračky nebo také ostrožky mívají více než metr, čím více živin jim dodáte, tím bývají vyšší. Kromě základního modrého vybarvení si můžete vybrat také růžové, fialové nebo s bílým středem, žádané jsou i plnokvěté. Chraňte je před vyvrácením.

foto: Shutterstock

 

Kakost
Teplé místo na slunci dopřejte také kakostům, ačkoli se dokážou dobře přizpůsobit i polostínu. Nejvíce kvetou vyšlechtěné kultivary, jako je ’Cambridge’, ’Brookside’ či ’Rosemoore’. Listy se na podzim vybarvují do oranžových odstínů.

foto: Shutterstock

 

Šanta
Tato rostlina pochází ze suchých slunných míst a intenzivně voní. Tvoří husté, spíše do stran rozložené trsy, které kvetou světle fialově či růžově, a to od června až do konce prázdnin. Vysoké zahradní kultivary ’Six Hills Giant’, ’Blue Dragon’ nebo ’Neptune’ potřebují více vody i živin.

foto: Shutterstock

 

Rozrazil
Předností rozrazilu klasnatého je především dlouhé kvetení, které trvá až do září. Daří se mu na slunci i v polostínu, potřebuje kvalitní vlhčí a propustnou hlinitopísčitou zahradní půdu.

foto: Shutterstock

 

Pelyněk
Pelyněk Ludvíkův je asi půl metru vysoká květina se stříbrnými listy, které vydrží částečně i přes zimu. Poroste také v sušším a na živiny chudém substrátu. Díky svému neutrálnímu zbarvení se používá jako výborná doplňková rostlina.

foto: Shutterstock

 

Plamenka
Oblíbené prázdninové trvalky plamenky, zvané též floxy, jsou na půdu nenáročné, neměla by být ale příliš suchá nebo těžká. Ve stínu trpí jejich listy padlím, dopřejte jim proto dostatek slunce a pravidelnou zálivku. Odmění se vám záplavou krásných a výrazných květů.

foto: Shutterstock

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Originální kytičkové náušnice

Originální kytičkové náušnice

Vytvořte si originální háčkovaný šperk. Uháčkovat kytičku zvládne i úplný začátečník a proměnit ji v náušnici, je otázkou chvilky. Radost pak může dělat vám nebo vašim blízkým.

Celý článek