Květiny na slunečný záhon

Lámete si hlavu s tím, co vysadit na záhon, na který celý den praží slunce? Nechte se inspirovat naším výběrem z atraktivních květin, které slunce milují.

Stračka
Zahradní kultivary stračky nebo také ostrožky mívají více než metr, čím více živin jim dodáte, tím bývají vyšší. Kromě základního modrého vybarvení si můžete vybrat také růžové, fialové nebo s bílým středem, žádané jsou i plnokvěté. Chraňte je před vyvrácením.

foto: Shutterstock

 

Kakost
Teplé místo na slunci dopřejte také kakostům, ačkoli se dokážou dobře přizpůsobit i polostínu. Nejvíce kvetou vyšlechtěné kultivary, jako je ’Cambridge’, ’Brookside’ či ’Rosemoore’. Listy se na podzim vybarvují do oranžových odstínů.

foto: Shutterstock

 

Šanta
Tato rostlina pochází ze suchých slunných míst a intenzivně voní. Tvoří husté, spíše do stran rozložené trsy, které kvetou světle fialově či růžově, a to od června až do konce prázdnin. Vysoké zahradní kultivary ’Six Hills Giant’, ’Blue Dragon’ nebo ’Neptune’ potřebují více vody i živin.

foto: Shutterstock

 

Rozrazil
Předností rozrazilu klasnatého je především dlouhé kvetení, které trvá až do září. Daří se mu na slunci i v polostínu, potřebuje kvalitní vlhčí a propustnou hlinitopísčitou zahradní půdu.

foto: Shutterstock

 

Pelyněk
Pelyněk Ludvíkův je asi půl metru vysoká květina se stříbrnými listy, které vydrží částečně i přes zimu. Poroste také v sušším a na živiny chudém substrátu. Díky svému neutrálnímu zbarvení se používá jako výborná doplňková rostlina.

foto: Shutterstock

 

Plamenka
Oblíbené prázdninové trvalky plamenky, zvané též floxy, jsou na půdu nenáročné, neměla by být ale příliš suchá nebo těžká. Ve stínu trpí jejich listy padlím, dopřejte jim proto dostatek slunce a pravidelnou zálivku. Odmění se vám záplavou krásných a výrazných květů.

foto: Shutterstock

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Dagmar Hálová: Roztavená sklovina je nádherná

Dagmar Hálová: Roztavená sklovina je nádherná

Už základní škole Dagmar Hálová věděla, že chce ve studiu pokračovat ve výtvarném oboru. Nakonec nastoupila na Střední školu sklářskou v Železném Brodě. I když to nebyla její první volba, nelituje. Její skleněné figurky vypadají, jako by byly živé.

Celý článek

Bezová limonáda Socată

Bezová limonáda Socată

Socată je tradiční rumunský fermentovaný nápoj připravovaný z květů černého bezu. Nejen, že je velmi chutný, ale je i zdravý a snadno hotový. Tak neváhejte a pusťte se do toho!

Celý článek