Květiny kolem terasy

Rádi relaxujete u kávy na terase? Posezení bude ještě příjemnější, když si kolem vysázíte pěkné barevné květiny. Inspirujte se naším výběrem.

Růže

Nepotřebují příliš mnoho péče, ale každý rok vás potěší svými krásnými a voňavými květy. Růže by v blízkosti terasy určitě neměly chybět. Můžete si vybrat i odrůdy, které lze pěstovat v nádobě přímo na terase.

foto Shutterstock

 

 

Česnek

Okrasné česneky jsou oblíbené pro svá neobvyklá kulovitá květenství, která zdobí zahradu i celý měsíc. Brzy však zatahují. Dopřejte jim místo s propustnou půdou, může být i kamenitá.

foto Shutterstock

 

Pivoňky

Z více než třiceti známých druhů pivoněk vzniklo během let mnoho variant, lišících se velikostí květů, které mohou mít průměr až dvacet centimetrů, i jejich barvou. Ta může být bílá, žlutá, růžová, karmínově červená nebo zelená u dřevitých pivoněk.

foto Shutterstock

 

foto Shutterstock

 

Kosatce

Do smíšených záhonů se hodí nenáročné kosatce sibiřské, které dorůstají až do metrové výšky. Jejich květy vydrží dlouho ve váze. Bílá je například odrůda ´Swans in Flight´.

foto Shutterstock

 

Pryšec

Tato keřovitě rostoucí trvalka má sice malé a nenápadné květy, ale zaujme jejich tvarem a proměnlivou barvou. Pryšec hnědokvětý je stálezelený, dorůstá do výšky přes půl metru.

foto Shutterstock

 

Orlíček

Orlíčky rostou i ve volné přírodě, kde kvetou modře a bíle, výjimečně i růžově. U vyšlechtěných zahradních variant je barevná škála širší, zahrnuje i žluté, fialové, oranžové a červené odstíny. Orlíčky se samy vysemeňují a kříží mezi sebou, proto časem mění i barvu květů.

foto Shutterstock

 

foto Shutterstock


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Vosková batika

Vosková batika

Technika voskové batiky patří mezi tradiční řemesla. Již po staletí se voskem maluje, kreslí a tiskne. Vyzkoušejte si ji při výrobě malovaného povlaku na polštář. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Vyšívání dutou jehlou

Vyšívání dutou jehlou

Možná už tuto techniku, nazývanou anglicky Punch Needle, znáte a patří mezi vaše oblíbené. Ale zrovna tak je možné, že o ní slyšíte poprvé. Pojďme si ji v krátkosti představit a ukázat, jaké obrázky lze díky ní vytvořit.

Celý článek

Ptačí krmení

Ptačí krmení

Vyrobte si společně s dětmi krmítka, která pomohou ptáčkům ve zdraví přečkat zimu. Zavěste si je za okno či na zahradu a pak společně pozorujte každodenní ptačí hostinu.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…