Květiny kolem terasy

Rádi relaxujete u kávy na terase? Posezení bude ještě příjemnější, když si kolem vysázíte pěkné barevné květiny. Inspirujte se naším výběrem.

Růže

Nepotřebují příliš mnoho péče, ale každý rok vás potěší svými krásnými a voňavými květy. Růže by v blízkosti terasy určitě neměly chybět. Můžete si vybrat i odrůdy, které lze pěstovat v nádobě přímo na terase.

foto Shutterstock

 

 

Česnek

Okrasné česneky jsou oblíbené pro svá neobvyklá kulovitá květenství, která zdobí zahradu i celý měsíc. Brzy však zatahují. Dopřejte jim místo s propustnou půdou, může být i kamenitá.

foto Shutterstock

 

Pivoňky

Z více než třiceti známých druhů pivoněk vzniklo během let mnoho variant, lišících se velikostí květů, které mohou mít průměr až dvacet centimetrů, i jejich barvou. Ta může být bílá, žlutá, růžová, karmínově červená nebo zelená u dřevitých pivoněk.

foto Shutterstock

 

foto Shutterstock

 

Kosatce

Do smíšených záhonů se hodí nenáročné kosatce sibiřské, které dorůstají až do metrové výšky. Jejich květy vydrží dlouho ve váze. Bílá je například odrůda ´Swans in Flight´.

foto Shutterstock

 

Pryšec

Tato keřovitě rostoucí trvalka má sice malé a nenápadné květy, ale zaujme jejich tvarem a proměnlivou barvou. Pryšec hnědokvětý je stálezelený, dorůstá do výšky přes půl metru.

foto Shutterstock

 

Orlíček

Orlíčky rostou i ve volné přírodě, kde kvetou modře a bíle, výjimečně i růžově. U vyšlechtěných zahradních variant je barevná škála širší, zahrnuje i žluté, fialové, oranžové a červené odstíny. Orlíčky se samy vysemeňují a kříží mezi sebou, proto časem mění i barvu květů.

foto Shutterstock

 

foto Shutterstock


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Talíř s otisky

Talíř s otisky

Rostliny s výraznější strukturou, například luční trávy nebo divoké koření, můžete využít pro vytvoření jedinečných plastických vzorů. Ozdobte si s nimi třeba dekorativní talíř.

Celý článek

Slaďoučké meruňky

Slaďoučké meruňky

Sametové meruňky nesmí v létě na našem stole chybět. nejlepší jsou samozřejmě čerstvé, ale v koláči chutnají také skvěle. Nebo máte chuť vyzkoušet je pečené, s medem a skořicí?

Celý článek

Přečtěte si

Jak uklízet bez chemie

Jak uklízet bez chemie

www.chatar-chalupar.cz

Vlastní, domácí čisticí prostředky mají dvě základní výhody: ušetří finance a jsou šetrnější k přírodě. Navíc je jejich výroba jednoduchá a většinu potřebných surovin máme běžně doma.

U stylistky v Lisabonu

U stylistky v Lisabonu

www.peknebydleni.cz

Devětadvacetiletá stylistka a influencerka Mafalda Patrício žije v portugalském Lisabonu. Má ráda eklektický styl, ve kterém mají čestné místo i ručně malované kachlíčky.