Květinový stojánek

Vytvořte si jarně romantickou velikonoční atmosféru a posaďte vajíčka do něžných květinových stojánků. Snadno a rychle si je můžete vytvořit z krepového papíru.

Budete potřebovat

  • kartonovou ruličku (např. od papírových utěrek)
  • řezák nebo odlamovací nůž
  • růžový a zelený krepový papír
  • nůžky
  • lepidlo na papír nebo tavnou pistoli

 

Postup

 

 

 

1 Z kartonové ruličky si řezákem odřízněte kroužek široký 2–3 cm.

 

 

 

2 Z krepového papíru si nastřihejte 3 růžové proužky o rozměrech cca 4 x 15 cm a 1 stejně velký zelený proužek. Růžové proužky po jedné delší straně zastřihněte do obloučků, zelený do špiček (podle obrázku).

 

 

 

3 Obloučky na růžovém papíru prsty jemně roztáhněte, aby vznikly tvary připomínající okvětní plátky. Špičky na zeleném papíru mezi prsty srolujte. S pomocí tavné pistole nebo lepidla na papír oblepte kartonový kroužek růžovými papíry tak, aby obloučky směřovaly nahoru a vytvořily květ růže.

 

 

 

4 Nakonec na růžový papír přilepte „kalich“ ze zeleného papíru. A teď už jen zbývá vložit do stojánku vajíčko.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Rozkvetlá sakura

Rozkvetlá sakura

Baví vás práce s papírem? Z růžového krepového papíru si můžete celkem snadno vyrobit rozkvetlou větvičku sakury a přenést si tak domů něžnou jarní atmosféru.

Celý článek

Svíčka jako dekorace

Svíčka jako dekorace

Můžete je použít jako originální, vlastnoručně vyrobený dárek, nebo si s nimi zkrášlit vlastní interiér. Vytvořte si dekorativní svíčky zdobené sušenými květinami.

Celý článek

Renovovaný srdíčkový závěs

Renovovaný srdíčkový závěs

Některé starší dekorace se časem okoukají, tak proč jim nedat nový vzhled? Zrenovujte je s námi pomocí ubrousků, akrylových barev a plastických motivů. Podívejte se, jak na to.

Celý článek

Prostá kytička konvalinek

Prostá kytička konvalinek

Chcete někoho potěšit úhlednou kytičkou konvalinek ze své zahrádky? Podívejte se, jak z nich snadno a rychle uvázat pěkný pugét, který se bude krásně vyjímat ve váze.

Celý článek

Přečtěte si

Podlahy se vzhledem dřeva

Podlahy se vzhledem dřeva

www.chatar-chalupar.cz

Kvalitní podlaha je základ každého interiéru, kritéria jejího výběru má ale každý trochu odlišná. Zatímco někdo vychází z objektivních požadavků na odolnost povrchu, jiný dává přednost svým pocitům.

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

www.floranazahrade.cz

Už delší čas toužíte po letním vaření ve speciálním zahradním domku, honí se vám hlavou spousta otázek, ale na konzultaci s architektem ještě nedošlo? Nevadí, vyzpovídali jsme zkušeného odborníka za vás.