Květinový stojánek

Vytvořte si jarně romantickou velikonoční atmosféru a posaďte vajíčka do něžných květinových stojánků. Snadno a rychle si je můžete vytvořit z krepového papíru.

Budete potřebovat

  • kartonovou ruličku (např. od papírových utěrek)
  • řezák nebo odlamovací nůž
  • růžový a zelený krepový papír
  • nůžky
  • lepidlo na papír nebo tavnou pistoli

 

Postup

 

 

 

1 Z kartonové ruličky si řezákem odřízněte kroužek široký 2–3 cm.

 

 

 

2 Z krepového papíru si nastřihejte 3 růžové proužky o rozměrech cca 4 x 15 cm a 1 stejně velký zelený proužek. Růžové proužky po jedné delší straně zastřihněte do obloučků, zelený do špiček (podle obrázku).

 

 

 

3 Obloučky na růžovém papíru prsty jemně roztáhněte, aby vznikly tvary připomínající okvětní plátky. Špičky na zeleném papíru mezi prsty srolujte. S pomocí tavné pistole nebo lepidla na papír oblepte kartonový kroužek růžovými papíry tak, aby obloučky směřovaly nahoru a vytvořily květ růže.

 

 

 

4 Nakonec na růžový papír přilepte „kalich“ ze zeleného papíru. A teď už jen zbývá vložit do stojánku vajíčko.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Designové květináče s pruhy

Designové květináče s pruhy

Ze starších misek a květináčů si můžete vytvořit designové stojany na květiny a ozdobit si s nimi třeba stůl na terase či v zahradě. Je to snadné a rychle hotové. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek