Květinový stojánek

Vytvořte si jarně romantickou velikonoční atmosféru a posaďte vajíčka do něžných květinových stojánků. Snadno a rychle si je můžete vytvořit z krepového papíru.

Budete potřebovat

  • kartonovou ruličku (např. od papírových utěrek)
  • řezák nebo odlamovací nůž
  • růžový a zelený krepový papír
  • nůžky
  • lepidlo na papír nebo tavnou pistoli

 

Postup

 

 

 

1 Z kartonové ruličky si řezákem odřízněte kroužek široký 2–3 cm.

 

 

 

2 Z krepového papíru si nastřihejte 3 růžové proužky o rozměrech cca 4 x 15 cm a 1 stejně velký zelený proužek. Růžové proužky po jedné delší straně zastřihněte do obloučků, zelený do špiček (podle obrázku).

 

 

 

3 Obloučky na růžovém papíru prsty jemně roztáhněte, aby vznikly tvary připomínající okvětní plátky. Špičky na zeleném papíru mezi prsty srolujte. S pomocí tavné pistole nebo lepidla na papír oblepte kartonový kroužek růžovými papíry tak, aby obloučky směřovaly nahoru a vytvořily květ růže.

 

 

 

4 Nakonec na růžový papír přilepte „kalich“ ze zeleného papíru. A teď už jen zbývá vložit do stojánku vajíčko.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Vosková batika

Vosková batika

Technika voskové batiky patří mezi tradiční řemesla. Již po staletí se voskem maluje, kreslí a tiskne. Vyzkoušejte si ji při výrobě malovaného povlaku na polštář. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Vyšívání dutou jehlou

Vyšívání dutou jehlou

Možná už tuto techniku, nazývanou anglicky Punch Needle, znáte a patří mezi vaše oblíbené. Ale zrovna tak je možné, že o ní slyšíte poprvé. Pojďme si ji v krátkosti představit a ukázat, jaké obrázky lze díky ní vytvořit.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…