Květinové aranžmá v bedýnce

Počasí láká do přírody, tak se nechte inspirovat! Pusťte se (třeba s dětmi) do tvoření z přírodnin.

 

Zajímavou rozkvetlou dekoraci můžete vytvořit z čerstvých květů, které naaranžujete do obyčejné dřevěné bedýnky na ovoce či zeleninu. Přes horní část bedýnky natáhněte cik-cak provázky a mezi ně zasuňte ampule nebo úzké lahvičky s vodou. Do nich pak vložte čerstvé květy různých tvarů a délek. Aranžujte je tak, aby nižší květy byly v popředí a ty vysoké tvořily pozadí dekorace.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Mokré filcování

Mokré filcování

Filcování neboli plstění, je proces, během kterého vzniká z vlny pevná homogenní struktura. Vlněná vlákna se spojí a vytvoří materiál, který je tvarově stabilní a zároveň si ponechává vlastnosti vlny.

Celý článek

Majestátní maják

Majestátní maják

Vyrobte si spolu s dětmi krásný maják. Můžou si s ním pak vyzdobit pokojíček nebo zahradní chatičku. Díky LED svíčce jim bude maják opravdu za nocí svítit na cestu.

Celý článek

Myška z plsti

Myška z plsti

Baví vás ruční šití drobných dárků a hraček? Vytvořte si s námi filcovou myšku pro radost. Její velikost a barvu zvolte podle své fantazie. Do práce můžete zapojit i děti.

Celý článek

Přečtěte si

Okenní šambrány

Okenní šambrány

www.chatar-chalupar.cz

Okenní šambrány, orámování okenních otvorů, najdeme snad na každém domě – vyjma těch moderních. Jde o profilované a různě zdobené rámování, zpravidla štukové, někdy i jen malované.