Květinové aranžmá v bedýnce

Počasí láká do přírody, tak se nechte inspirovat! Pusťte se (třeba s dětmi) do tvoření z přírodnin.

 

Zajímavou rozkvetlou dekoraci můžete vytvořit z čerstvých květů, které naaranžujete do obyčejné dřevěné bedýnky na ovoce či zeleninu. Přes horní část bedýnky natáhněte cik-cak provázky a mezi ně zasuňte ampule nebo úzké lahvičky s vodou. Do nich pak vložte čerstvé květy různých tvarů a délek. Aranžujte je tak, aby nižší květy byly v popředí a ty vysoké tvořily pozadí dekorace.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Talíř s otisky

Talíř s otisky

Rostliny s výraznější strukturou, například luční trávy nebo divoké koření, můžete využít pro vytvoření jedinečných plastických vzorů. Ozdobte si s nimi třeba dekorativní talíř.

Celý článek

Květiny pod sklem

Květiny pod sklem

Využijte krásu rozkvetlých květin, kterých je teď kolem všude plno, a vytvořte si z nich půvabnou dekoraci. Zabere vám to jen pár minut, a výsledek rozhodně bude stát za to!

Celý článek

Malované záložky

Malované záložky

Rádi kreslíte a malujete? Nechte se inspirovat motivy listů a použijte je na krásné záložky do knížek. Vytvoříte tak originální dárky, které vás navíc vyjdou velice levně.

Celý článek

Přečtěte si

Jak uklízet bez chemie

Jak uklízet bez chemie

www.chatar-chalupar.cz

Vlastní, domácí čisticí prostředky mají dvě základní výhody: ušetří finance a jsou šetrnější k přírodě. Navíc je jejich výroba jednoduchá a většinu potřebných surovin máme běžně doma.

U stylistky v Lisabonu

U stylistky v Lisabonu

www.peknebydleni.cz

Devětadvacetiletá stylistka a influencerka Mafalda Patrício žije v portugalském Lisabonu. Má ráda eklektický styl, ve kterém mají čestné místo i ručně malované kachlíčky.