Ptáčci a květiny

Vytvořte si efektní dekoraci na zeď, do vázy či do okna – postačí vám k tomu barevné papíry, nůžky a lepidlo. Poskládat papírovou harmoniku vám mohou pomoct i děti!

Budete potřebovat

  • barevné papíry (zde červený a šedý)
  • nůžky nebo řezák a pravítko
  • univerzální lepidlo
  • fix
  • ozdobnou děrovačku (nemusí být)

 

 

postup

 

 

1 Z barevného papíru si odměřte a ustřihněte pruhy široké 7 a dlouhé 60 cm. Také můžete použít vždy dva pruhy dlouhé 30 cm a slepit je.

 

 

 

2 Nyní každý dlouhý pruh příčně poskládejte jako harmoniku.

 

 

 

3 Pruh poskládejte po celé délce. Z barevného papíru (stejné či jiné barvy) si vystřihněte kolečka na středy květin a křidélka pro ptáčky. Tvar křidélka si nakreslete podle obrázku a rovněž vystřihněte, stejně jako oko a zobák – ten můžete vystřihnout širší a rovněž jej poskládat do tvaru harmoniky.

 

 

 

4 Poskládaný pruh rozložte do tvaru kruhu (jako když roztahujete vějíř) a konce pruhu slepte k sobě. Středovou část, která se při tom bude nadzvedávat, lehce dlaní stlačte dolů a do středu kápněte lepidlo. Potom na střed přilepte kolečko u květiny nebo křidélko u ptáčka. Ptáčkovi ještě nezapomeňte přilepit a fixem dokreslit oko a zobáček.


Tipy
Květinu můžete vytvořit ze dvou pruhů rozdílné šířky a jiné barvy. Okraje květiny můžete dekorovat ozdobnou děrovačkou.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.