Ptáčci a květiny

Vytvořte si efektní dekoraci na zeď, do vázy či do okna – postačí vám k tomu barevné papíry, nůžky a lepidlo. Poskládat papírovou harmoniku vám mohou pomoct i děti!

Budete potřebovat

  • barevné papíry (zde červený a šedý)
  • nůžky nebo řezák a pravítko
  • univerzální lepidlo
  • fix
  • ozdobnou děrovačku (nemusí být)

 

 

postup

 

 

1 Z barevného papíru si odměřte a ustřihněte pruhy široké 7 a dlouhé 60 cm. Také můžete použít vždy dva pruhy dlouhé 30 cm a slepit je.

 

 

 

2 Nyní každý dlouhý pruh příčně poskládejte jako harmoniku.

 

 

 

3 Pruh poskládejte po celé délce. Z barevného papíru (stejné či jiné barvy) si vystřihněte kolečka na středy květin a křidélka pro ptáčky. Tvar křidélka si nakreslete podle obrázku a rovněž vystřihněte, stejně jako oko a zobák – ten můžete vystřihnout širší a rovněž jej poskládat do tvaru harmoniky.

 

 

 

4 Poskládaný pruh rozložte do tvaru kruhu (jako když roztahujete vějíř) a konce pruhu slepte k sobě. Středovou část, která se při tom bude nadzvedávat, lehce dlaní stlačte dolů a do středu kápněte lepidlo. Potom na střed přilepte kolečko u květiny nebo křidélko u ptáčka. Ptáčkovi ještě nezapomeňte přilepit a fixem dokreslit oko a zobáček.


Tipy
Květinu můžete vytvořit ze dvou pruhů rozdílné šířky a jiné barvy. Okraje květiny můžete dekorovat ozdobnou děrovačkou.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek