Květináče a truhlíky

Přemýšlíte, jaké obaly vyberete pro své oblíbené květiny, kterými si plánujete vyzdobit byt, balkon nebo terasu? Nechte se inspirovat našimi tipy.


Na zábradlí

Uchycení truhlíku na zábradlí nebylo nikdy zcela jednoduché. Teď však výrobci přicházejí s novými nápady, které se vám budou jistě zamlouvat.

 

Plechový květináč s pestrým květinovým vzorem (Ikea)

 

Květináč z mořské trávy, uvnitř plastový, voděodolný (Ikea)

 

Voděodolný ratanový květináč s úchytkami (Ikea)

Netradiční

Na balkony si razí cestu i proutěné obaly, které jsme až donedávna nacházeli pouze v interiéru. Novou vlnu obliby prožívají také plechové kbelíčky, ať už jednobarevné nebo s nějakým vzorem.

 


Doplňky

Na balkoně oceníte i milé vychytávky, jako jsou barevné zásobníčky na vodu, šikovné háčky nebo závěsný stoleček

 


Klasika

Plastové květináče a truhlíky už dávno nejsou nevzhledné slabé výlisky s ostrými hranami, ale díky modernímu designu a barevnému provedení se stávají skutečně plnohodnotnou ozdobou balkonů.

 


Na okap

Ani svody dešťové vody nemusejí být ryze účelové, můžete je využít jako další prostor pro květinovou výzdobu. Umožní vám to speciálně konstruované květináče s úchytem.

 


Text: red; foto: ELHO, IKEA, LECHUZA, www.greenspol.cz, www.plastia.cz

Další články

Jaro v růžové

Jaro v růžové

Barvy jsou při výběru rostlin velmi důležité. Platí to i pro dřeviny, zvlášť ty kvetoucí na jaře, kdy jiné druhy teprve raší. Pokud máte rádi růžovou a hledáte zajímavý keř do své zahrady, zkuste mandloně nebo lýkovce.

Celý článek

Cizrna 4x jinak

Cizrna 4x jinak

Má spoustu skvělých vlastností – obsahuje hodně bílkovin, málo tuku, pomáhá snižovat cholesterol, a navíc blahodárně působí na nervovou soustavu. Vyzkoušejte ji v našich receptech.

Celý článek

Léčivý i jedovatý břečťan

Léčivý i jedovatý břečťan

Břečťan mají zahradníci rádi, pomáhá jim zakrýt nepěkné zdi. Odedávna se však využívá i jako léčivá rostlina proti kašli a má také silné protizánětlivé účinky.

Celý článek

Přečtěte si

Altán na velké zahradě

Altán na velké zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Posezení na zahradě může mít mnoho tváří – od nejjednoduššího altánku až po částečně či zcela zděnou stavbu ve stylu bungalovu. Taková stavba sluší především větším zahradám.