Květináče a truhlíky

Přemýšlíte, jaké obaly vyberete pro své oblíbené květiny, kterými si plánujete vyzdobit byt, balkon nebo terasu? Nechte se inspirovat našimi tipy.


Na zábradlí

Uchycení truhlíku na zábradlí nebylo nikdy zcela jednoduché. Teď však výrobci přicházejí s novými nápady, které se vám budou jistě zamlouvat.

 

Plechový květináč s pestrým květinovým vzorem (Ikea)

 

Květináč z mořské trávy, uvnitř plastový, voděodolný (Ikea)

 

Voděodolný ratanový květináč s úchytkami (Ikea)

Netradiční

Na balkony si razí cestu i proutěné obaly, které jsme až donedávna nacházeli pouze v interiéru. Novou vlnu obliby prožívají také plechové kbelíčky, ať už jednobarevné nebo s nějakým vzorem.

 


Doplňky

Na balkoně oceníte i milé vychytávky, jako jsou barevné zásobníčky na vodu, šikovné háčky nebo závěsný stoleček

 


Klasika

Plastové květináče a truhlíky už dávno nejsou nevzhledné slabé výlisky s ostrými hranami, ale díky modernímu designu a barevnému provedení se stávají skutečně plnohodnotnou ozdobou balkonů.

 


Na okap

Ani svody dešťové vody nemusejí být ryze účelové, můžete je využít jako další prostor pro květinovou výzdobu. Umožní vám to speciálně konstruované květináče s úchytem.

 


Text: red; foto: ELHO, IKEA, LECHUZA, www.greenspol.cz, www.plastia.cz

Další články

Rajčata a bazalka

Rajčata a bazalka

Sladkokyselá chuť rajčat se báječně doplňuje s kořenitou bazalkou. Není proto divu, že tuto kombinaci najdeme v mnoha vynikajících receptech. Vyzkoušejte některé z nich.

Celý článek

Svícen s kameny

Svícen s kameny

Máte rádi kameny? Použijte je na výrobu jednoduchého, a přitom velmi dekorativního svícnu. Umístěte je do skleněné vázy nebo obyčejné velké sklenice od okurek. Uvidíte, jakou bude dělat parádu.

Celý článek

Magický rozmarýn

Magický rozmarýn

Můžete jej používat jako koření, ale patří také do lékárny. Upravuje trávení a podporuje činnost jater, proto se jím tradičně ochucují tučné a masité pokrmy.

Celý článek

Přečtěte si

Staré věci, krásné věci

Staré věci, krásné věci

www.chatar-chalupar.cz

Kdysi v tomto objektu žili benediktýnští mniši. Krajina kolem Windachu v Horním Bavorsku byla pro klidný život naplněný rozjímáním jako stvořená. Na počátku 21. století ale byla ze stavení už opuštěná ruina. Záchrana přišla v hodině dvanácté.

Záhony se zásaditou půdou

Záhony se zásaditou půdou

www.floranazahrade.cz

Půda se zásaditou reakcí, která má pH vyšší než 7, se objevuje v lokalitách s vápencovým podložím. Pokud takové podmínky na zahradě máte, vysaďte sem rostliny, které z takového prostředí pocházejí. Bude se jim dařit a krásně pokvetou, zvlášť pokud opět zvolíte hlavně žluté odstíny.