Květináče a truhlíky

Přemýšlíte, jaké obaly vyberete pro své oblíbené květiny, kterými si plánujete vyzdobit byt, balkon nebo terasu? Nechte se inspirovat našimi tipy.


Na zábradlí

Uchycení truhlíku na zábradlí nebylo nikdy zcela jednoduché. Teď však výrobci přicházejí s novými nápady, které se vám budou jistě zamlouvat.

 

Plechový květináč s pestrým květinovým vzorem (Ikea)

 

Květináč z mořské trávy, uvnitř plastový, voděodolný (Ikea)

 

Voděodolný ratanový květináč s úchytkami (Ikea)

Netradiční

Na balkony si razí cestu i proutěné obaly, které jsme až donedávna nacházeli pouze v interiéru. Novou vlnu obliby prožívají také plechové kbelíčky, ať už jednobarevné nebo s nějakým vzorem.

 


Doplňky

Na balkoně oceníte i milé vychytávky, jako jsou barevné zásobníčky na vodu, šikovné háčky nebo závěsný stoleček

 


Klasika

Plastové květináče a truhlíky už dávno nejsou nevzhledné slabé výlisky s ostrými hranami, ale díky modernímu designu a barevnému provedení se stávají skutečně plnohodnotnou ozdobou balkonů.

 


Na okap

Ani svody dešťové vody nemusejí být ryze účelové, můžete je využít jako další prostor pro květinovou výzdobu. Umožní vám to speciálně konstruované květináče s úchytem.

 


Text: red; foto: ELHO, IKEA, LECHUZA, www.greenspol.cz, www.plastia.cz

Další články

Dobroty bez lepku

Dobroty bez lepku

Máte v rodině strávníka s alergií na lepek? Nebo jste se rozhodli zařazovat do svého jídelníčku více bezlepkových jídel? Pak vám jistě přijdou vhod naše recepty.

Celý článek

Přečtěte si

Co dělat se semeny před výsevem?

Co dělat se semeny před výsevem?

www.floranazahrade.cz

Rovnoměrné vzcházení, dobrý stav vyklíčených rostlin a maximální úroda – to si přejí zahradníci, když vkládají do půdy semena. Právě na jejich kvalitě a ošetření záleží, zda a jak se pěstování povede.

Uzlík k uzlíku

Uzlík k uzlíku

www.chatar-chalupar.cz

Tolik oblíbený retrostyl přináší i některé pozapomenuté, přitom jednoduché techniky, pomocí nichž mohou vzniknout funkční doplňky i pěkné dekorace.

Pod sedlovou i rovnou střechou

Pod sedlovou i rovnou střechou

www.peknebydleni.cz

Zapadnout do řadové zástavby moravské vesnice, nebýt přitom pouhou replikou původních stavení a nabídnout moderní pohodlné bydlení – to byly úkoly, které měl splnit dům pro čtyřčlennou rodinu.