Květináče a truhlíky

Přemýšlíte, jaké obaly vyberete pro své oblíbené květiny, kterými si plánujete vyzdobit byt, balkon nebo terasu? Nechte se inspirovat našimi tipy.


Na zábradlí

Uchycení truhlíku na zábradlí nebylo nikdy zcela jednoduché. Teď však výrobci přicházejí s novými nápady, které se vám budou jistě zamlouvat.

 

Plechový květináč s pestrým květinovým vzorem (Ikea)

 

Květináč z mořské trávy, uvnitř plastový, voděodolný (Ikea)

 

Voděodolný ratanový květináč s úchytkami (Ikea)

Netradiční

Na balkony si razí cestu i proutěné obaly, které jsme až donedávna nacházeli pouze v interiéru. Novou vlnu obliby prožívají také plechové kbelíčky, ať už jednobarevné nebo s nějakým vzorem.

 


Doplňky

Na balkoně oceníte i milé vychytávky, jako jsou barevné zásobníčky na vodu, šikovné háčky nebo závěsný stoleček

 


Klasika

Plastové květináče a truhlíky už dávno nejsou nevzhledné slabé výlisky s ostrými hranami, ale díky modernímu designu a barevnému provedení se stávají skutečně plnohodnotnou ozdobou balkonů.

 


Na okap

Ani svody dešťové vody nemusejí být ryze účelové, můžete je využít jako další prostor pro květinovou výzdobu. Umožní vám to speciálně konstruované květináče s úchytem.

 


Text: red; foto: ELHO, IKEA, LECHUZA, www.greenspol.cz, www.plastia.cz

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Originální kytičkové náušnice

Originální kytičkové náušnice

Vytvořte si originální háčkovaný šperk. Uháčkovat kytičku zvládne i úplný začátečník a proměnit ji v náušnici, je otázkou chvilky. Radost pak může dělat vám nebo vašim blízkým.

Celý článek