Foto: Shutterstock

Krása barevných bobulí

Využijte naplno barvy a tvary podzimních bobulí, které vám nadělila příroda, a vytvořte si z nich působivé aranžmá pro zkrášlení svého domova či zahrady. Inspirujte se našimi tipy.

Přitažlivá jednoduchost

Aranžmá z přírodnin nemusí být složité, aby bylo krásné. Půvab spočívá v jednoduchosti. Kytice větviček s podzimními bobulemi v čistě bílé váze vynikne díky kontrastu červené a bílé. Vázu můžete ozdobit i drobnou dekorací nebo stužkou v barvě bobulí.

 

Foto: Shutterstock

Prostá elegance

Aranžmá v porcelánové konvičce vás přenese zpět do časů, kdy si naše babičky vážily jednoduchosti a elegance v každodenním životě. Světlé tóny růže, hortenzie a chryzantémy doplňují výraznější šípky.

 

Foto: Shutterstock

Věneček z šípků

Snítky červených šípků svázaných do malých snopečků můžete doplnit i dalšími zajímavými podzimními přírodninami, jako jsou odkvetlá květenství nebo třeba suché lístky či drobné plody. S pomocí vázacího drátku z nich snadno vytvoříte dekorativní věneček, kterým si můžete ozdobit dveře, okno nebo stůl.

 

Foto: Shutterstock

Přírodní půvab

Krásu přírodního aranžmá v tónech růžové a fialové podtrhnete, když rostliny naaranžujete do proutěného košíku a doplníte jutovou mašlí. Zde tvoří kompozici podzimních květů vřes, libavka, brambořík a skimie japonská.

 

Foto: Shutterstock

Barevný svícen

K vytvoření dekorativního svícnu zdobeného živými květy a přírodninami vám poslouží pěkná miska a zelená aranžovací hmota, kterou necháte nasáknout vodou. Pak ji vložte do misky, zapíchněte do ní svíčku a pestré květy a bobule.

 

Foto: Shutterstock

Věnec s hortenzií

Zelené větvičky buxusu, něžné hortenzie a červené bobule, například hlohu, se mohou stát základem pro elegantní podzimní věnec, který působí slavnostně a romanticky.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Světelné odpočítávání

Světelné odpočítávání

Adventní svícny patří k oblíbené předvánoční výzdobě. Můžete si je zapalovat o adventních nedělích nebo třeba každý den. Chcete si vytvořit svůj vlastní originál? Inspirujte se našimi tipy.

Celý článek

Psí výchova aneb Škola hrou

Psí výchova aneb Škola hrou

Víte, které povely by měl každý pes okamžitě vykonat, a to za každých okolností? Jsou to: „k noze“, „zůstaň“ a „nesmíš“. Přečtěte si, jak s výcvikem psa začít už od štěněte.

Celý článek

Nápady pro tvořivý advent

Nápady pro tvořivý advent

Těšíte se na svátky klidu a rodinné pospolitosti? Vyzdobte si svou domácnost už teď. Zpříjemněte si předvánoční čas vlastnoruční výrobou svátečních dekorací.

Celý článek