Foto: Shutterstock

Dekorace ze suchých květů

Nasušili jste si květiny pro výrobu trvanlivých dekorací? Přinášíme vám inspiraci, jak je využít pro výrobu nástěnných dekorací. Jako základ vám poslouží třeba ratanový věnec nebo kruh na vyšívání.

Budete potřebovat:

  • ratanový či proutěný věnec
  • dřevěný kruh na vyšívání
  • kovový kruh
  • suché květy
  • menší sušené dýně
  • suché listy
  • provázek
  • tavnou pistoli

Postup:

 

Foto: Shutterstock

Ratanový nebo proutěný základ věnce má tu výhodu, že do něj můžete suché rostliny, větvičky nebo listy jednoduše zastrčit. Menší dýně nebo jiné dekorace lze ovázat drátkem a do věnce zapíchnout, nebo přilepit s pomocí tavné pistole. Zdobit nemusíte věnec celý, stačí dekorace naaranžovat do jedné čtvrtiny až třetiny obvodu věnce. Do horní části pak uvažte poutko na zavěšení.

 

Foto: Shutterstock

Máte-li k dispozici dřevěný vyšívací kruh, několikrát omotejte vnitřní kroužek obyčejným provázkem nebo režnou nití (viz obrázek). Pak na něj upevněte vnější kruh. Mezi namotaná vlákna pak můžete jednoduše zastrkat suché květy, vytvořit poutko, a přírodní dekorace k zavěšení na stěnu je hotová.

 

Foto: Shutterstock

Jako rámeček lze využít i silnější drát stočený do kruhu, který celý ovážete přírodním provázkem. Poté pokračujte stejně jako v případě vyšívacího rámečku.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Romantický věneček z travin

Romantický věneček z travin

Luční trávy mívají krásná květenství, která se hodí na sušení a výrobu něžných květinových aranžmá. Udělejte si z nich třeba věneček zdobený barevnými květy limonek.

Celý článek

Veselá muchomůrka z plsti

Veselá muchomůrka z plsti

Plsť je příjemný materiál, ze kterého se dobře a rychle tvoří. Skvěle se hodí na výrobu měkkých hraček nebo drobných přívěsků. Podívejte se, jak si snadno ušijete veselou muchomůrku.

Celý článek

Dýně ze starých svetrů

Dýně ze starých svetrů

Podívejte se, jak snadno můžete proměnit obnošené kousky textilu v novou okouzlující dekoraci, která zútulní váš interiér. Krásné textilní dýně mohou být i milým dárkem pro vaše blízké.

Celý článek