Foto: Shutterstock

Dekorace ze suchých květů

Nasušili jste si květiny pro výrobu trvanlivých dekorací? Přinášíme vám inspiraci, jak je využít pro výrobu nástěnných dekorací. Jako základ vám poslouží třeba ratanový věnec nebo kruh na vyšívání.

Budete potřebovat:

  • ratanový či proutěný věnec
  • dřevěný kruh na vyšívání
  • kovový kruh
  • suché květy
  • menší sušené dýně
  • suché listy
  • provázek
  • tavnou pistoli

Postup:

 

Foto: Shutterstock

Ratanový nebo proutěný základ věnce má tu výhodu, že do něj můžete suché rostliny, větvičky nebo listy jednoduše zastrčit. Menší dýně nebo jiné dekorace lze ovázat drátkem a do věnce zapíchnout, nebo přilepit s pomocí tavné pistole. Zdobit nemusíte věnec celý, stačí dekorace naaranžovat do jedné čtvrtiny až třetiny obvodu věnce. Do horní části pak uvažte poutko na zavěšení.

 

Foto: Shutterstock

Máte-li k dispozici dřevěný vyšívací kruh, několikrát omotejte vnitřní kroužek obyčejným provázkem nebo režnou nití (viz obrázek). Pak na něj upevněte vnější kruh. Mezi namotaná vlákna pak můžete jednoduše zastrkat suché květy, vytvořit poutko, a přírodní dekorace k zavěšení na stěnu je hotová.

 

Foto: Shutterstock

Jako rámeček lze využít i silnější drát stočený do kruhu, který celý ovážete přírodním provázkem. Poté pokračujte stejně jako v případě vyšívacího rámečku.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Designové květináče s pruhy

Designové květináče s pruhy

Ze starších misek a květináčů si můžete vytvořit designové stojany na květiny a ozdobit si s nimi třeba stůl na terase či v zahradě. Je to snadné a rychle hotové. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek