Kraječková vajíčka

Vajíčka zdobená textiliemi působí měkce a zútulní váš domov. Ke zdobení si vyberte barvy, které budou ladit s vaší domácností.

Budete potřebovat

  • vajíčka
  • akrylové barvy
  • plochý štětec
  • krajky, stužky a provázky
  • plstěné nebo textilní květiny
  • lepidlo

 

postup

1 Vajíčka na obou vrcholech naťukněte nožem a vyfoukněte. Dobře je z venku i uvnitř umyjte vodou s odmašťovačem a nechte uschnout. Poté vajíčka natřete štětcem akrylovou barvou. Barva je krycí, proto nepotřebujete bílá vajíčka.

 

2 Když barva na vajíčkách zaschne, obtočte je krajkou a tu na obou koncích opatrně, malým množstvím lepidla přilepte.

 

3 Při zdobení vajíček střídejte barvy i vzory krajek. Přes krajky převažte stužky, provázky a přilepte květiny. Ozdobená vajíčka můžete zavěsit na stuhy nebo je jen položit do mísy. Jistě potěší i jako dárek.

 


Realizace, text a foto: Alena IsabellaGrimmichová

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.