Kouzlení s dýněmi

Zdobíte si rádi byt, zápraží či zahradu dýněmi? Máte hned několik možností, jak je využít. Můžete je třeba pomalovat nebo dekorovat různými vyřezávanými vzory.

Budete potřebovat

  • dýně
  • akrylové barvy
  • štětec
  • hadřík
  • šablony (nemusí být)
  • bezbarvý lak (nemusí být)

 

postup

1 Vyberte si vhodnou zdravou dýni – nejlépe se maluje na takovou, která má hladký povrch bez škrábanců či jiných poškození. Měla by mít také rovnou spodní stranu, aby dobře seděla.

2 Otřete ji vlhkou houbičkou a osušte měkkým hadříkem, abyste povrch nepoškrábali. dejte pozor, abyste při tom nenamočili stopku a zbytek květu v dolní části dýně – mohla by pak začít hnít.

3 Nyní můžete začít malovat. Je na vás, zda zvolíte jednobarevný design, nebo dýni pomalujete puntíky, proužky či jinými motivy. Použijte akrylové barvy a plochý štětec. K malování vzorů můžete využít různé vhodné šablony.

4 Když barva na dýni zaschne, můžete ji ještě přestříkat bezbarvým lakem ve spreji.

 

 


Text: red; foto: Shutterstock a Yakima Pixabay

Další články

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Při vytváření dalších ruličkových zvířátek přijdou ke slovu hlavně nůžky, šikovné ruce, a hlavně vaše fantazie. Díky ní se mohou ruličky proměnit v nejrůznější živočichy, například myšky.

Celý článek