Korálky z bobulí

Máte doma malou parádnici? Nasbírejte si barevné bobule a pusťte se společně do výroby pestrobarevných bobulových korálků. Zabavíte se, a navíc vám to bude náramně slušet!

Budete potřebovat

  • různé barevné bobule nebo větší semena (šípky, jeřabiny, hložinky, plody hlohyně, semena kukuřice apod.)
  • větší jehlu
  • režnou nit nebo tenkou háčkovací přízi
  • nůžky

 

postup

 

 

1 Postup je jednoduchý. Dlouhý kus režné niti navlékněte do jehly s dostatečně velkým očkem a pusťte se do navlékání.

 

 

 

2 Můžete navlékat vždy jen jeden druh „korálků“, nebo je různě kombinovat a vytvářet na nich opakující se vzory.

 

 

 

3 Je jen na vás, zda si vytvoříte dlouhé korále či kratší náhrdelník tvořený jednou či více řadami nebo zdobený přívěskem. A nezapomeňte ani na náramek – na jeho výrobu použijte pružný silon nebo nezapomeňte na zapínání.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Ozdobná koule s tújí

Ozdobná koule s tújí

Nevíte, co s ostříhanými větvičkami tújí? Použijte je k výrobě této jednoduché dekorace. Budete ji mít hotovou za chvilku a může vám zdobit stůl celou zimu.

Celý článek

​ Krabičky na karty

​ Krabičky na karty

Pěkná dřevěná krabička se může stát vděčným dárkem, zejména pokud ji vlastnoručně vyzdobíte a vytvoříte tak jedinečný kousek. Může sloužit třeba jako úschovna na karty.

Celý článek

Hruškové mlsání

Hruškové mlsání

Dopřejte si sladkou tečku za podzimním menu v podobě hruškového koláče, muffinu nebo slaďoučké pečené hrušky. Určitě si trochu toho ovocného mlsání zasloužíte!

Celý článek

Brambory na slano i na sladko

Brambory na slano i na sladko

Jídla z brambor se nikdy neomrzí. Vyzkoušejte tradiční a osvědčené recepty, které přijdou chuti nejen na podzim. Co takhle švestkové knedlíky, bramborový guláš nebo bramboráčky se slaninou?

Celý článek

Přečtěte si

Na statku v České Kanadě

Na statku v České Kanadě

www.chatar-chalupar.cz

Projíždíte-li Radíkovem, nemůžete si nevšimnout krásně opraveného statku se zdobenými zelenobílými vraty. Srdce každého milovníka dobře udělaných rekonstrukcí však zaplesá i uvnitř.

Rodinný dům jako hlediště do krajiny

Rodinný dům jako hlediště do krajiny

www.peknebydleni.cz

Zdálo by se, že u bydlení nás už nic nemůže překvapit. Mění se sice technologie konstrukcí, vyvíjí se životní styl, zdokonalují se domácí spotřebiče, ale podstata zůstává stejná, stále potřebujeme prostory pro spaní, hygienu, vaření a stolování, odpočinek a vzájemnou komunikaci. Ale všechno může vypadat i jinak…