Koupelnové doplňky

Dobře vybavená koupelna, to není jen vana, sprchový kout, umyvadlo, případně bidet a nějaký koupelnový nábytek. Nesmíme zapomenout na řadu praktických doplňků.

Různé koupelnové doplňky nám usnadní a zpříjemní hygienu. Vybíráme je jak s ohledem na účelnost a praktičnost, tak s ohledem na své pohodlí a stranou by neměla zůstat ani estetická stránka věci. Při promyšleném a pečlivém výběru doplňků jimi můžeme vtisknout koupelně určitý styl.

Nezbytné věšáky a poličky

V koupelně se určitě neobejdeme bez různých věšáků – mohou to být nástěnné věšáky s více háčky, jednotlivé věšáčky i stojací konstrukce. Slouží na ručníky, osušky, župany, pověsíme na ně textilní nebo plastové sáčky s drobnostmi a podobně. Ne vždy může být koupelna vybavena objemnějším nábytkem. Pak přijdou ke slovu poličky, pro které se místo na zdi vždy najde a na které můžeme umístit základní kosmetickou výbavu. Někdy bývají poličky kombinovány i s věšáky.

Zrcadlo, řekni mi…

K vybavení koupelny patří i zrcadlo, většinou umístěné nad umyvadlem. Jeho součástí někdy bývá otevřená polička nebo skříňka na kosmetické přípravky. Zrcadlo může mít integrované osvětlení nebo k němu nainstalujeme osvětlovací tělesa. Pro pohled zezadu při česání je praktické druhé zrcadlo. Může být částí nástěnného zrcadla, která se dá natáčet, nebo vedle upevníme menší zrcadlo na pohyblivém rameni. To mívá z jedné strany „normální“ zrcadlo a z druhé zvětšovací – ocení ho ženy při líčení i muži při holení.

Mýdlenky a dózy

I ten, kdo pro svou péči nepotřebuje spousty tubiček, kelímků a lahviček s kosmetickými přípravky, se bez některých věcí neobejde. Zubní kartáček, pastu, hřeben, mýdlo používá každý z nás. Uložit se dají do vzhledově sladěných držáků, dóz, krabiček, dávkovačů tekutého mýdla, mýdlenek. U držáků na zubní kartáčky si dejte pozor na velikost otvorů, do nichž se kartáčky vkládají – některé kartáčky s objemnějšími držátky do nich nevsunete.

Praktické koše a stolička

Čistotu nám v koupelně pomůže udržet odpadkový koš, lepší je uzavřený. Stačí menší a častěji ho budeme vyprazdňovat. Součástí většiny koupelen je i koš na špinavé prádlo, buď samostatně stojící, který lze snadno přenášet, nebo jako nenápadná součást koupelnového nábytku. Ani v koupelně nemusíme při všech činnostech stát. Malou sedačku nebo stoličku využijeme třeba při manikúře, pedikúře, koupeli nohou, poslouží i místo schůdků.

Textilní doplňky

Komfort pro bosé nohy poskytne koupelnová předložka před vanou. Koupit se dá v nejrůznějších tvarech, velikostech, barvách, vzorech. Když jsme u barev – vedle ručníků a předložky může být jejím nositelem v koupelně i sprchový závěs u vany. Elegantní vzhled koupelně dodá, když všechny tyto textilní doplňky budou barevně sladěny. A pro bezpečný pohyb ve vaně nebo sprchovém koutu se vyplatí pořídit si do nich protiskluzovou podložku. Vedle nenápadných průhledných nebo bílých jsou k dostání i barevné.

Dřevo, kov, keramika, porcelán, nebo plast?

Sanitární keramika působí většinou neutrálně, teprve výběrem doplňků vtiskneme koupelně určitý styl. Minimalismus podtrhnou doplňky střízlivých tvarů, v nerezovém kovu nebo bílém porcelánu. Teplý pocit a rustikální ráz dají prostoru předměty ze dřeva – jedná se především o exotické dřeviny, které lépe odolávají vlhku. Doplňky z barevné keramiky navodí zemitou venkovskou atmosféru, pestrý plast dodá koupelně na lehkosti a rozvernosti. Stačí si tedy jen vybrat…

 

 


Text: tvr; foto: archiv firem

Další články

Nenáročná rdesna

Nenáročná rdesna

Máte štěstí, že máte zahradu blízko potoka, nebo jí voda přímo protéká? Pokud přemýšlíte, jak přirozeně zpevnit či pokrýt jeho břehy, mohla by vám pomoci skromná, a přitom krásná rdesna.

Celý článek

​ Krabičky na karty

​ Krabičky na karty

Pěkná dřevěná krabička se může stát vděčným dárkem, zejména pokud ji vlastnoručně vyzdobíte a vytvoříte tak jedinečný kousek. Může sloužit třeba jako úschovna na karty.

Celý článek

Brambory na slano i na sladko

Brambory na slano i na sladko

Jídla z brambor se nikdy neomrzí. Vyzkoušejte tradiční a osvědčené recepty, které přijdou chuti nejen na podzim. Co takhle švestkové knedlíky, bramborový guláš nebo bramboráčky se slaninou?

Celý článek

Půvabné pivoňky

Půvabné pivoňky

V žádné okrasné zahradě by neměly chybět tradiční pivoňky se svými velkými atraktivními květy. Jakou si vyberete do té svojí? Na trhu jsou k dostání desítky druhů, odrůd i barev.

Celý článek

Přečtěte si

Na statku v České Kanadě

Na statku v České Kanadě

www.chatar-chalupar.cz

Projíždíte-li Radíkovem, nemůžete si nevšimnout krásně opraveného statku se zdobenými zelenobílými vraty. Srdce každého milovníka dobře udělaných rekonstrukcí však zaplesá i uvnitř.

Rodinný dům jako hlediště do krajiny

Rodinný dům jako hlediště do krajiny

www.peknebydleni.cz

Zdálo by se, že u bydlení nás už nic nemůže překvapit. Mění se sice technologie konstrukcí, vyvíjí se životní styl, zdokonalují se domácí spotřebiče, ale podstata zůstává stejná, stále potřebujeme prostory pro spaní, hygienu, vaření a stolování, odpočinek a vzájemnou komunikaci. Ale všechno může vypadat i jinak…