Koupelnové doplňky

Dobře vybavená koupelna, to není jen vana, sprchový kout, umyvadlo, případně bidet a nějaký koupelnový nábytek. Nesmíme zapomenout na řadu praktických doplňků.

Různé koupelnové doplňky nám usnadní a zpříjemní hygienu. Vybíráme je jak s ohledem na účelnost a praktičnost, tak s ohledem na své pohodlí a stranou by neměla zůstat ani estetická stránka věci. Při promyšleném a pečlivém výběru doplňků jimi můžeme vtisknout koupelně určitý styl.

Nezbytné věšáky a poličky

V koupelně se určitě neobejdeme bez různých věšáků – mohou to být nástěnné věšáky s více háčky, jednotlivé věšáčky i stojací konstrukce. Slouží na ručníky, osušky, župany, pověsíme na ně textilní nebo plastové sáčky s drobnostmi a podobně. Ne vždy může být koupelna vybavena objemnějším nábytkem. Pak přijdou ke slovu poličky, pro které se místo na zdi vždy najde a na které můžeme umístit základní kosmetickou výbavu. Někdy bývají poličky kombinovány i s věšáky.

Zrcadlo, řekni mi…

K vybavení koupelny patří i zrcadlo, většinou umístěné nad umyvadlem. Jeho součástí někdy bývá otevřená polička nebo skříňka na kosmetické přípravky. Zrcadlo může mít integrované osvětlení nebo k němu nainstalujeme osvětlovací tělesa. Pro pohled zezadu při česání je praktické druhé zrcadlo. Může být částí nástěnného zrcadla, která se dá natáčet, nebo vedle upevníme menší zrcadlo na pohyblivém rameni. To mívá z jedné strany „normální“ zrcadlo a z druhé zvětšovací – ocení ho ženy při líčení i muži při holení.

Mýdlenky a dózy

I ten, kdo pro svou péči nepotřebuje spousty tubiček, kelímků a lahviček s kosmetickými přípravky, se bez některých věcí neobejde. Zubní kartáček, pastu, hřeben, mýdlo používá každý z nás. Uložit se dají do vzhledově sladěných držáků, dóz, krabiček, dávkovačů tekutého mýdla, mýdlenek. U držáků na zubní kartáčky si dejte pozor na velikost otvorů, do nichž se kartáčky vkládají – některé kartáčky s objemnějšími držátky do nich nevsunete.

Praktické koše a stolička

Čistotu nám v koupelně pomůže udržet odpadkový koš, lepší je uzavřený. Stačí menší a častěji ho budeme vyprazdňovat. Součástí většiny koupelen je i koš na špinavé prádlo, buď samostatně stojící, který lze snadno přenášet, nebo jako nenápadná součást koupelnového nábytku. Ani v koupelně nemusíme při všech činnostech stát. Malou sedačku nebo stoličku využijeme třeba při manikúře, pedikúře, koupeli nohou, poslouží i místo schůdků.

Textilní doplňky

Komfort pro bosé nohy poskytne koupelnová předložka před vanou. Koupit se dá v nejrůznějších tvarech, velikostech, barvách, vzorech. Když jsme u barev – vedle ručníků a předložky může být jejím nositelem v koupelně i sprchový závěs u vany. Elegantní vzhled koupelně dodá, když všechny tyto textilní doplňky budou barevně sladěny. A pro bezpečný pohyb ve vaně nebo sprchovém koutu se vyplatí pořídit si do nich protiskluzovou podložku. Vedle nenápadných průhledných nebo bílých jsou k dostání i barevné.

Dřevo, kov, keramika, porcelán, nebo plast?

Sanitární keramika působí většinou neutrálně, teprve výběrem doplňků vtiskneme koupelně určitý styl. Minimalismus podtrhnou doplňky střízlivých tvarů, v nerezovém kovu nebo bílém porcelánu. Teplý pocit a rustikální ráz dají prostoru předměty ze dřeva – jedná se především o exotické dřeviny, které lépe odolávají vlhku. Doplňky z barevné keramiky navodí zemitou venkovskou atmosféru, pestrý plast dodá koupelně na lehkosti a rozvernosti. Stačí si tedy jen vybrat…

 

 


Text: tvr; foto: archiv firem

Další články

Zapečte to v troubě!

Zapečte to v troubě!

Nechce se vám trávit pěkný letní večer u plotny? Vyberte si ze svých oblíbených druhů letní zeleniny a dejte prostor troubě, aby část práce udělala za vás.

Celý článek

Přečtěte si

Co dělat se semeny před výsevem?

Co dělat se semeny před výsevem?

www.floranazahrade.cz

Rovnoměrné vzcházení, dobrý stav vyklíčených rostlin a maximální úroda – to si přejí zahradníci, když vkládají do půdy semena. Právě na jejich kvalitě a ošetření záleží, zda a jak se pěstování povede.

Uzlík k uzlíku

Uzlík k uzlíku

www.chatar-chalupar.cz

Tolik oblíbený retrostyl přináší i některé pozapomenuté, přitom jednoduché techniky, pomocí nichž mohou vzniknout funkční doplňky i pěkné dekorace.

Pod sedlovou i rovnou střechou

Pod sedlovou i rovnou střechou

www.peknebydleni.cz

Zapadnout do řadové zástavby moravské vesnice, nebýt přitom pouhou replikou původních stavení a nabídnout moderní pohodlné bydlení – to byly úkoly, které měl splnit dům pro čtyřčlennou rodinu.