Sáček na mikulášské dobroty

Zkuste letos mikulášskou nadílku darovat ve vlastnoručně ozdobeném pytlíku. Rozzářené oči obdarovaného budou tou pravou odměnou, která vás potěší.

Co budete potřebovat:

 • Textilní pytlík
 • bílou a červenou látkovou plsť
 • bílou kožešinovou nebo vlněnou bambuli
 • samolepicí oči
 • malou červenou bambulku na nos
 • andělské vlasy (vyrobené z jemných drátků – můžete nahradit sisalem, rounem apod.)
 • samolepicí hvězdy
 • ozdobnou stuhu
 • lepidlo na textil
 • nůžky
 • jehlu a nit

Postup


Z plsti vystřihněte bílý obdélník a červený trojúhelník. Ten vystřihněte dlouhý, aby mohl mít horní růžek ohnutý směrem dolů

 


Lepidlem na textil všechny části pečlivě přilepte. Trojúhelník nelepte až nahoru, kousek nechte nepřilepený. Doporučujeme dovnitř pytlíku vložit igelit, zabráníte tak prosáknutí lepidla.

 


Přilepte samolepící oči. Nos přišijte. Z andělských vlasů vytvarujte vousy a také je přišijte.

 


Zbývá dolepit samolepicí hvězdičky na ozdobení okolí a na vršek čepice našít bílou bambulku. K doladění předvánoční atmosféry přivažte nahoru mašli s vánočním motivem.

 


Realizace, text a foto: STOKLASA

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.