Sáček na mikulášské dobroty

Zkuste letos mikulášskou nadílku darovat ve vlastnoručně ozdobeném pytlíku. Rozzářené oči obdarovaného budou tou pravou odměnou, která vás potěší.

Co budete potřebovat:

 • Textilní pytlík
 • bílou a červenou látkovou plsť
 • bílou kožešinovou nebo vlněnou bambuli
 • samolepicí oči
 • malou červenou bambulku na nos
 • andělské vlasy (vyrobené z jemných drátků – můžete nahradit sisalem, rounem apod.)
 • samolepicí hvězdy
 • ozdobnou stuhu
 • lepidlo na textil
 • nůžky
 • jehlu a nit

Postup


Z plsti vystřihněte bílý obdélník a červený trojúhelník. Ten vystřihněte dlouhý, aby mohl mít horní růžek ohnutý směrem dolů

 


Lepidlem na textil všechny části pečlivě přilepte. Trojúhelník nelepte až nahoru, kousek nechte nepřilepený. Doporučujeme dovnitř pytlíku vložit igelit, zabráníte tak prosáknutí lepidla.

 


Přilepte samolepící oči. Nos přišijte. Z andělských vlasů vytvarujte vousy a také je přišijte.

 


Zbývá dolepit samolepicí hvězdičky na ozdobení okolí a na vršek čepice našít bílou bambulku. K doladění předvánoční atmosféry přivažte nahoru mašli s vánočním motivem.

 


Realizace, text a foto: STOKLASA

Další články

Ozdobná koule s tújí

Ozdobná koule s tújí

Nevíte, co s ostříhanými větvičkami tújí? Použijte je k výrobě této jednoduché dekorace. Budete ji mít hotovou za chvilku a může vám zdobit stůl celou zimu.

Celý článek

​ Krabičky na karty

​ Krabičky na karty

Pěkná dřevěná krabička se může stát vděčným dárkem, zejména pokud ji vlastnoručně vyzdobíte a vytvoříte tak jedinečný kousek. Může sloužit třeba jako úschovna na karty.

Celý článek

Hruškové mlsání

Hruškové mlsání

Dopřejte si sladkou tečku za podzimním menu v podobě hruškového koláče, muffinu nebo slaďoučké pečené hrušky. Určitě si trochu toho ovocného mlsání zasloužíte!

Celý článek

Brambory na slano i na sladko

Brambory na slano i na sladko

Jídla z brambor se nikdy neomrzí. Vyzkoušejte tradiční a osvědčené recepty, které přijdou chuti nejen na podzim. Co takhle švestkové knedlíky, bramborový guláš nebo bramboráčky se slaninou?

Celý článek

Přečtěte si

Na statku v České Kanadě

Na statku v České Kanadě

www.chatar-chalupar.cz

Projíždíte-li Radíkovem, nemůžete si nevšimnout krásně opraveného statku se zdobenými zelenobílými vraty. Srdce každého milovníka dobře udělaných rekonstrukcí však zaplesá i uvnitř.

Rodinný dům jako hlediště do krajiny

Rodinný dům jako hlediště do krajiny

www.peknebydleni.cz

Zdálo by se, že u bydlení nás už nic nemůže překvapit. Mění se sice technologie konstrukcí, vyvíjí se životní styl, zdokonalují se domácí spotřebiče, ale podstata zůstává stejná, stále potřebujeme prostory pro spaní, hygienu, vaření a stolování, odpočinek a vzájemnou komunikaci. Ale všechno může vypadat i jinak…