Foto: Pelargonium for Europe

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Budete potřebovat:

  • staré kovové síto
  • barvu ve spreji s efektem rezivění
  • cívku řemeslnického drátu
  • různé barevné korálky
  • štípačky na drát
  • kokosové vlákno do květináče

Postup:

 

Foto: Pelargonium for Europe

Ze síta odstraňte štípacími kleštěmi (nebo pilkou na železo) rukojeť a nastříkejte ho barvou ve spreji s rezavým efektem. Nechte barvu zaschnout.

 

Foto: Pelargonium for Europe

Pomocí štípacích kleští ustřihněte tři stejné kusy drátu na požadovanou délku. Navlékněte na ně barevné korálky v libovolném vzoru.

Připevněte tři kusy korálkového drátu k hornímu okraji síta. Rovnoměrná vzdálenost mezi upevňovacími body zajistí, že váš závěsný koš zůstane narovnaný.

 

Foto: Pelargonium for Europe

 

Horní konce drátů stočte k sobě a vytvořte očko na zavěšení. Do síta vložte kokosové vlákno a vysaďte do něj květiny. Krásně v něm vyniknou například převislé muškáty.

Tip: Aby muškáty rostly a kvetly až do podzimu, potřebují dostatek prostoru. Protože většina kuchyňských sít pravděpodobně nebude dostatečně hluboká, doporučujeme tento upcyklovaný závěsný koš používat pouze jako dočasnou nádobu a poté muškáty přesadit.


Text: red; foto: Pelargonium for Europe

Další články

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Při vytváření dalších ruličkových zvířátek přijdou ke slovu hlavně nůžky, šikovné ruce, a hlavně vaše fantazie. Díky ní se mohou ruličky proměnit v nejrůznější živočichy, například myšky.

Celý článek

Květináče jako malované

Květináče jako malované

Co se starými terakotovými květináči, které už nevypadají pěkně? Využijte je jako malířské plátno, dejte jim nové barvy a vzory a vytvořte si tak originální doplňky. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Nejlepší EURO? Jedině s MAXI Hattrickem

Nejlepší EURO? Jedině s MAXI Hattrickem

Fotbalová Evropa se dostává pomalu do varu. EURO už klepe na dveře a fanoušci plánují cesty do Německa. Chystáte se také, nebo prožijete šampionát doma u televize, s kamarády v baru či na letní zahrádce? Pro vás pro všechny bude určen největší průvodce mistrovstvím Evropy, které připravuje magazín Hattrick.

Celý článek