Foto: Shutterstock

Zkrášlete si domov květinami

Máte rádi přírodu? Pozvěte ji k sobě domů, a vytvořte si domov plný svěžesti a živé krásy. Podívejte se, jak půvabné dekorace a zátiší si můžete z vykouzlit z pokojových květin.

Vítejte v přírodě

Dotek květin vás může přivítat již při vstupu do bytu. Do světlé chodby můžete umístit živé květiny v květináčích, doplnit je obrázky s rostlinnými motivy a vytvořit tak dojem, jako byste vstupovali do příjemné oázy plné zeleně.

Okno do džungle

Nejen okenní parapety lze využít k umístění světlomilných pokojovek. Můžete je také zavěsit přímo do oken nebo vyskládat na poličky v jejich blízkosti, a dopřát tak rostlinám každodenní světelnou lázeň. Okno tak proměníte v zelenou zahradu.

 

Foto: Shutterstock

Tanec v prostoru

Nemáte dost místa pro umístění pnoucích či převislých květin? Umístěte je do závěsných květináčů a využijte třeba obyčejný nástěnný věšák. Díky tomu se budou moct volně rozrůstat v prostoru. Uvidíte, jak elegantní přírodní výzdobu vaše stěna získá.

Živý obraz

Vertikální zelené stěny nebo živé obrazy patří k nejkrásnějším květinovým dekoracím, kterými si můžete oživit svůj interiér. Pokud si netroufáte na jejich výrobu, lze je koupit i hotové v květinářství.

Elegantní kokedama

Japonské umění kokedamy lze využít i pro pěstování sukulentů. Umístěte je třeba na přírodní dřevěný plát, který se bude krásně vyjímat na poličce, komodě či na stole.

 

Foto: Shutterstock

Přírodní zákoutí

Květináče umístěné v různých výškách na elegantních stojanech přinášejí do prostoru krásu i dynamiku. Doplňte je obrázky s přírodními motivy, například s vylisovanými květy či listy, a získáte tak domácí květinovou galerii.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Jak pozvednout vzhled vaší ložnice? Vsaďte na luxusní materiály a vyzkoušejte samet, buklé nebo kašmír

Jak pozvednout vzhled vaší ložnice? Vsaďte na luxusní materiály a vyzkoušejte samet, buklé nebo kašmír

Jak pozvednout vzhled vaší ložnice? Vsaďte na luxusní materiály a vyzkoušejte samet, buklé nebo kašmír
Chybí vám inspirace na to, jak zařídit ložnici? Co takhle vsadit na luxusní materiály a pozvednout s jejich pomocí vzhled této místnosti určené k odpočinku na vyšší úroveň? Luxusní ložnice obsahují kvalitní materiály a drží se moderních interiérových trendů. Podle čeho se řídit při zařizování ložnice v roce 2024 a co by v ní nemělo chybět? Celý článek

S vůní starých časů

S vůní starých časů

Před dvaceti lety byste velkému domu stojícímu osaměle před obcí Růžová na Děčínsku věnovali jen malou pozornost. Byl šedý, tu a tam oprýskaný, s neupraveným okolím. Ale v prvním desetiletí nového milénia se začal měnit.

Celý článek