Foto: Shutterstock

Proměňte svůj domov na bezpečnou pevnost

Kde jinde byste se měli cítit bezpečně než doma? Odpočinout si po náročné práci, nebo si hrát s dětmi v bezpečném prostředí, je nesmírně důležité. Proto je dobré vytvořit doma pocit klidu a bezpečí. A ten vám dopřejí jedině kvalitní bezpečnostní dveře. Nevíte, o co vlastně jde a podle jakých parametrů se u nich orientovat? Pak jste tady správně, náš článek vám všechno krásně objasní.

Proč bezpečnostní dveře

Proč? Odpověď je jednoduchá. Podcenit potřebu bytových bezpečnostních dveří se nevyplácí. Obyčejné vstupní dveře jsou totiž pro lupiče obrovským lákadlem, kterému nedokáží odolat. Naopak kvalitní bezpečnostní dveře do bytu je už na první pohled pošlou o dům dál.

Hlavní příčinou je bezpečnostní třída, kterou takové dveře disponují. Udává, jak moc odolné proti vloupání jsou. Jelikož jde o důležitý bezpečnostní prvek vaší domácnosti, který je už v dnešní době pro stále více rodin spíše standardem, měli byste mít dveře bezpečnostní třídy 3.

Odolají i požáru

Zloději nejsou tím jediným, co vás doma může ohrozit. Nejde o časté riziko, ale jakmile už vznikne, je dobré na něj být připraven. Mluvíme samozřejmě o požáru, který může vypuknout na chodbě bytového domu nebo třeba u sousedů.

V takovém případě se hodí bezpečnostní dveře s protipožárními vlastnostmi. Díky speciálnímu složení dveřního křídla vám poskytnou dostatek času k útěku z domu za pomoci hasičů. Navíc pokud bydlíte v bytovém domě, dost pravděpodobně takové dveře stejně musíte mít. Dle Ministerstva vnitra by to měly být bezpečnostní dveře s certifikátem El 30. Ty vás před ohněm ochrání po dobu 30 minut.

Jakou velikost?

Nejčastěji se setkáte s bezpečnostními dveřmi ve velikosti 80 nebo 90 cm. Abyste si pořídili ty správné, stačí změřit šířku vašich stávajících dveří mezi levou a pravou zárubní. V případě, že naměříte třeba 82 cm, vůbec to nevadí. Přesné rozměry můžou být odlišné, ale dobrý montážník si s nimi vždy poradí. Nebude totiž dávat bezpečnostní dveře do stávající zárubně, ale do nové, a tak si vše přizpůsobí.

Jak vidíte, k tomu, abyste svůj domov proměnili na bezpečnou pevnost, toho moc nechybí. Držíme palce, ať se vám to podaří.


Další články

Jak vytvořit výjimečné bydlení s osobitým stylem?

Jak vytvořit výjimečné bydlení s osobitým stylem?

Bydlení je nejenom místem, kde žijeme, ale také odrazem naší osobnosti, vkusu a stylu života. Výjimečné bydlení s osobitým stylem se nezakládá jen na náhodě nebo trendech, ale vyžaduje uvědomělý proces tvorby a plánování. Tento článek se bude zabývat hlavními kroky tohoto procesu.
Celý článek

Nápady pro útulný domov

Nápady pro útulný domov

Vytvořte si doma teplé a útulné prostředí díky jedinečným textilním kouskům, které propojují praktičnost s tvořivostí. Inspirujte se fotografiemi na následujících čtyřech stranách.

Celý článek

Kouzelné aranžmá v podzimní náladě

Kouzelné aranžmá v podzimní náladě

Zkrášlete si svůj domov zářivými barvami podzimních květů a oblými tvary majestátních dýní. Nadcházející období přeje kreativitě a je jen na vás, jaké dekorace si vytvoříte. Přinášíme malou inspiraci…

Celý článek