Kam odložit kabát

Věšáky jsou v domácnostech mnohdy v roli opomíjené popelky a jejich důležitost si často uvědomíme až v okamžiku, kdy na nějakém místě schází.

Jejich praktická role je nezanedbatelná. Věšák přijde vhod v předsíni k odložení kabátů, ale i v ložnici či šatně na zavěšení jiného oblečení. Při jejich výběru bychom měli vybírat jak podle vzhledu, tak podle materiálu, který bude nejen ladit do našeho interiéru, ale bude také dostatečně pevný, aby unesl zátěž, jakou na něj budeme klást.

 

Když vejdeme do domu

Nezbytnou součástí každé vstupní chodby je právě věšák. Nároky na jeho kapacitu se v každé domácnosti liší a rozdílné jsou i v závislosti na ročním období. Obecně však lze říci, že tento typ musí odolávat největším nárokům na zátěž. Zatímco méně početné rodině bude vyhovovat pár háčků na stěně, větší domácnost ocení spíš samostatně stojící věšák.
Velkou roli ve výběru pak samozřejmě hrají také prostorové možnosti. I v případě, že potřebujeme věšák s větší kapacitou, do stísněnějších prostor v chodbě bude vhodnější umístit více háčků na stěnu. Pokud máme nedostatek úložných prostor, můžeme vybírat také z věšáků, nad kterými je umístěna police, na niž lze odkládat drobné oblečení a doplňky. Samostatně stojící věšák kolem sebe vyžaduje mnohem více prostoru, aby byl dobře přístupný ze všech stran. Je také správnou volbou, chceme-li naopak zaplnit prázdné místo ve větší hale.

 

Pokud si s designem odkládacího prostoru chcete pohrát více, The Dots vám jej pomohou dotáhnout k dokonalosti. (Designville)

 

Designový prvek

I tak veskrze účelná věc, jakou je věšák, může plnit roli stylového doplňku. Některé ikonické kusy si udržují svou popularitu již desítky let. Velmi oblíbené jsou třeba různobarevné tvary, které lze umístit libovolně na zdi a vytvořit tak odkládací prostor přesně podle svých představ. Pokud má ale takový kus vyniknout, je potřeba důsledně ohlídat, aby se neztratil pod nánosem odložených věcí.

 

Na půl cesty mezi stojanovým a nástěnným věšákem je tento litinový kus s patinou. (LaHome)

 

Tradiční technologie ohýbání dřeva a moderní jednoduchost se snoubí ve věšáku Fleur. (Ton)

 

Snad nejznámější podoba stojanového věšáku se hodí do všech interiérů. (Ton)

 

Předsíň zařízenou ve stylu severského minimalismu můžeme oživit zajímavým tvarem. (Jysk)

 

Věšák, který je tak trochu uměleckým dílem. Originální pojetí nástěnných háčků přírodních tvarů, kdy každý kus je neopakovatelný. (Trojhlavec)

 

Venkovský motiv je vtipným osvěžením vstupní místnosti. (LaHome)

 

ěšák s dvanácti háčky s kuličkami na koncích v bílé nebo černé barvě. (Kare)

 

Dubový věšák má natolik jednoduchou formu, že se bude skvěle vyjímat jak v chodbě, tak v kuchyni. (Bella Rose)

almara-shop.cz, bellarose.cz, designville.cz, fler.cz, jysk.cz, kare-shop.cz, lahome.cz, ton.cz

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Obnovujeme lazury a laky

Obnovujeme lazury a laky

Čas od času je potřeba obnovit i nátěry, které dřevo spíše konzervují a zachovávají jeho kresbu i odstín. Jsou to obvykle lazury a lazurovací laky nebo oleje.

Celý článek

Jak opravit stůl

Jak opravit stůl

Jídelní stůl je středobodem rodinného života doma i na chalupě, u pracovního stolu pak často trávíte celé hodiny. Oba musí pevně držet pohromadě, proto někdy vyžadují opravu.

Celý článek

Přečtěte si

Podlahy se vzhledem dřeva

Podlahy se vzhledem dřeva

www.chatar-chalupar.cz

Kvalitní podlaha je základ každého interiéru, kritéria jejího výběru má ale každý trochu odlišná. Zatímco někdo vychází z objektivních požadavků na odolnost povrchu, jiný dává přednost svým pocitům.

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

www.floranazahrade.cz

Už delší čas toužíte po letním vaření ve speciálním zahradním domku, honí se vám hlavou spousta otázek, ale na konzultaci s architektem ještě nedošlo? Nevadí, vyzpovídali jsme zkušeného odborníka za vás.