Kam odložit kabát

Věšáky jsou v domácnostech mnohdy v roli opomíjené popelky a jejich důležitost si často uvědomíme až v okamžiku, kdy na nějakém místě schází.

Jejich praktická role je nezanedbatelná. Věšák přijde vhod v předsíni k odložení kabátů, ale i v ložnici či šatně na zavěšení jiného oblečení. Při jejich výběru bychom měli vybírat jak podle vzhledu, tak podle materiálu, který bude nejen ladit do našeho interiéru, ale bude také dostatečně pevný, aby unesl zátěž, jakou na něj budeme klást.

 

Když vejdeme do domu

Nezbytnou součástí každé vstupní chodby je právě věšák. Nároky na jeho kapacitu se v každé domácnosti liší a rozdílné jsou i v závislosti na ročním období. Obecně však lze říci, že tento typ musí odolávat největším nárokům na zátěž. Zatímco méně početné rodině bude vyhovovat pár háčků na stěně, větší domácnost ocení spíš samostatně stojící věšák.
Velkou roli ve výběru pak samozřejmě hrají také prostorové možnosti. I v případě, že potřebujeme věšák s větší kapacitou, do stísněnějších prostor v chodbě bude vhodnější umístit více háčků na stěnu. Pokud máme nedostatek úložných prostor, můžeme vybírat také z věšáků, nad kterými je umístěna police, na niž lze odkládat drobné oblečení a doplňky. Samostatně stojící věšák kolem sebe vyžaduje mnohem více prostoru, aby byl dobře přístupný ze všech stran. Je také správnou volbou, chceme-li naopak zaplnit prázdné místo ve větší hale.

 

Pokud si s designem odkládacího prostoru chcete pohrát více, The Dots vám jej pomohou dotáhnout k dokonalosti. (Designville)

 

Designový prvek

I tak veskrze účelná věc, jakou je věšák, může plnit roli stylového doplňku. Některé ikonické kusy si udržují svou popularitu již desítky let. Velmi oblíbené jsou třeba různobarevné tvary, které lze umístit libovolně na zdi a vytvořit tak odkládací prostor přesně podle svých představ. Pokud má ale takový kus vyniknout, je potřeba důsledně ohlídat, aby se neztratil pod nánosem odložených věcí.

 

Na půl cesty mezi stojanovým a nástěnným věšákem je tento litinový kus s patinou. (LaHome)

 

Tradiční technologie ohýbání dřeva a moderní jednoduchost se snoubí ve věšáku Fleur. (Ton)

 

Snad nejznámější podoba stojanového věšáku se hodí do všech interiérů. (Ton)

 

Předsíň zařízenou ve stylu severského minimalismu můžeme oživit zajímavým tvarem. (Jysk)

 

Věšák, který je tak trochu uměleckým dílem. Originální pojetí nástěnných háčků přírodních tvarů, kdy každý kus je neopakovatelný. (Trojhlavec)

 

Venkovský motiv je vtipným osvěžením vstupní místnosti. (LaHome)

 

ěšák s dvanácti háčky s kuličkami na koncích v bílé nebo černé barvě. (Kare)

 

Dubový věšák má natolik jednoduchou formu, že se bude skvěle vyjímat jak v chodbě, tak v kuchyni. (Bella Rose)

almara-shop.cz, bellarose.cz, designville.cz, fler.cz, jysk.cz, kare-shop.cz, lahome.cz, ton.cz

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Koupelna ve venkovském stylu

Koupelna ve venkovském stylu

Ve venkovských chalupách obvykle koupelna s teplou vodou nebývala a k jejímu vybudování na chalupě přímo vybízejí nevyužívané hospodářské prostory. Přestavba chlívku či komory na koupelnu však má své zádrhele.

Celý článek

Stylové náčiní ke krbu

Stylové náčiní ke krbu

I krbové doplňky můžou ladit s ostatním zařízením domu nebo bytu. Modernímu interiéru bude slušet nerez, ke stylovému nábytku se hodí černé kované doplňky a na chalupu proutěné koše.

Celý článek

Příjemné lenošení

Příjemné lenošení

Během podzimních a zimních večerů si zpravidla můžeme dopřát více odpočinku než v jiných částech roku. V jakém křesílku či pohovce se vám bude relaxovat nejlépe?

Celý článek

Svícny nejen adventní

Svícny nejen adventní

Světlo svíček k adventní atmosféře neodmyslitelně patří. Můžete si domov vyzdobit svícnem koupeným, nebo si ho zkusit sami vyrobit. Materiál na jeho vytvoření najdete všude kolem.

Celý článek

Přečtěte si

Bonusy teplého kabátu

Bonusy teplého kabátu

www.peknebydleni.cz

Nejjednodušší způsob, jak snížit náklady na vytápění, představuje důkladné zateplení domu. Úspora topných nákladů díky zateplení dosahuje u nás v průměru 50 %.

Život jako v oáze

Život jako v oáze

www.chatar-chalupar.cz

Katka Špačková a její muž Marek si splnili svůj velký sen. Šestým rokem budují v Orlických horách permakulturní zahradu. Co potřebují, to si vypěstují a sklidí, klidně i v největších mrazech.

Rdesno ptačí na nemoci stačí

Rdesno ptačí na nemoci stačí

www.floranazahrade.cz

Horohaše, chrusťák, koření stržné, krvavá rostlina, oupor, stozrno, štikavec, štukavka, vrabčí jazyk nebo zťukavka – už množství lidových názvů, kterých existuje více než dvacítka, dokládá, že rdesno ptačí je v lidovém léčitelství hodně a dlouho používanou bylinkou.