Jarní věnec

Krásný jarní věnec z přírodních materiálů si zvládne vytvořit kreativec-začátečník. Stačí mu k tomu základ věnce, mech, větvičky, vajíčka a trochu trpělivosti.

Budete potřebovat

  • polystyrenový základ věnce
  • tavnou pistoli (např. Dremel 940)
  • zelený mech
  • větve z kroucené vrby
  • zahradní nůžky
  • křepelčí vajíčka
  • tenčí lano nebo provázek
  • malá peříčka

 

postup:

 

 

1 V lese si nasbírejte mech, větší kusy jsou lepší. Nechte ho trochu proschnout. Na rubovou stranu mechu naneste tavnou pistolí lepidlo a přilepte ho na věnec.

 

 

 

2 Takto obalte celý věnec mechem. Ze zadní strany mech nedávejte.

 

 

 

3 Nastříhejte větvičky a propleťte je přes věnec. Na zadní straně je přilepte tavnou pistolí na polystyren.

 

 

4 Na závěr na přední stranu věnce přilepte malá vajíčka a peříčka. Pokud chcete mít věnec na zavěšení, uvažte na něj tenčí lano nebo provázek.


Tip
Věnec můžete jednoduše jen opřít o stěnu, pověsit na věšák nebo také položit na stůl a vložit do něj svíčky nebo vajíčka.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Vosková batika

Vosková batika

Technika voskové batiky patří mezi tradiční řemesla. Již po staletí se voskem maluje, kreslí a tiskne. Vyzkoušejte si ji při výrobě malovaného povlaku na polštář. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Vyšívání dutou jehlou

Vyšívání dutou jehlou

Možná už tuto techniku, nazývanou anglicky Punch Needle, znáte a patří mezi vaše oblíbené. Ale zrovna tak je možné, že o ní slyšíte poprvé. Pojďme si ji v krátkosti představit a ukázat, jaké obrázky lze díky ní vytvořit.

Celý článek

Ptačí krmení

Ptačí krmení

Vyrobte si společně s dětmi krmítka, která pomohou ptáčkům ve zdraví přečkat zimu. Zavěste si je za okno či na zahradu a pak společně pozorujte každodenní ptačí hostinu.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…