Jarní květinové dekorace

Nejkrásnější dekorací do bytu, na balkón či do zahrady jsou živé květy. Na jaře je všude k dostání spousta cibulovin a dalších květů. Jak si je doma zasadit, aby jejich krása vynikla?

Plný lavór modřenců

K výsadbě cibulovin můžete využít i starý smaltovaný lavór. Jsou v něm už dírky? Nevadí, naopak – květiny to uvítají. Osázejte ho třeba záplavou drobných modřenců.

Macešková kokedama

foto Shutterstock

 

Zahradu, terasu či balkón si můžete zkrášlit i trochu netradičně – vytvořte si třeba maceškovou kokedamu. Můžete ji položit na parapet okna nebo ji zavěsit do prostoru.

Osázené košíky

foto Shutterstock

 

Hycintům, narcisům, modřencům a dalším jarním cibulovinám to náramně sluší v obyčejných nízkých košíčcích. než je do nich zasadíte, nezapomeňte je pečlivě vyložit kusem igelitové fólie.

Květy v drátěné misce

foto Shutterstock

 

Krásnou květinovou dekoraci si můžete vytvořit i z obyčejné drátěné misky na ovoce. Použijte k tomu výstelku na osazování květinových košů, vhodný substrát a trochu mechu.

Dřevěná bedýnka

foto Shutterstock

 

Místo klasického truhlíku lze k ozdobení okenníhoparapetu použít i menší dřevěnou bedýnku. Bude vypadat pěkně uvnitř i venku.

Obal z větviček

foto Shutterstock

 

Máte rádi dekorace z přírodnin? Ukryjte vázičku s jarními květy v obalu vytvořeném z obyčejných klacíků nasbíraných v lese nebo na zahradě. Pro jeho výrobu můžete zrecyklovat i spodní část plastové lahve a klacíky na ni přilepit.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Náušnice z korálků

Náušnice z korálků

V dnešním dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se seznámíte s tvorbou šperků z korálků metodou takzvaného ketlování. Zkuste si s námi vyrobit originální náušnice.

Celý článek

Tmavomodré mlsání

Tmavomodré mlsání

Pochutnáte si rádi na ovocných moučnících? Můžete si je dopřát k obědu, ke svačince nebo je nabídnout hostům ke kávě. Co takhle šťavnatý borůvkový koláč, lehké taštičky nebo nadýchané muffiny?

Celý článek

Působivé hortenzie

Působivé hortenzie

Jejich květy jsou v zahradě nepřehlédnutelné, navíc vypadají krásně ve váze i v nejrůznějších květinových dekoracích včetně věnců. A tak není divu, že hortenzie patří k nejoblíbenějším okrasným rostlinám. Jak je správně pěstovat a z jakých druhů vybírat?

Celý článek

Péče o chrup psů a koček

Péče o chrup psů a koček

Představa psa s kartáčkem na zuby je sice úsměvná, přesto šlo donedávna spolu s okusováním tvrdých předmětů o jediný způsob čištění zvířecího chrupu v domácím prostředí. Nyní s péčí o chrup účinně pomáhají přípravky podávané v krmivu.

Celý článek

Přečtěte si

Domek z chalupy po prababičce

Domek z chalupy po prababičce

www.chatar-chalupar.cz

Milan se rozhodl pro rekonstrukci chalupy po prababičce svépomocí. Ač její větší i menší opravy trvaly řadu let, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vždy při něm stála jeho Iveta a zkušenosti z opravy domku se zúročily.

Drátěná paráda

Drátěná paráda

www.chatar-chalupar.cz

Právě prošla vašima rukama nepotřebná klec. Co s ní? Zavěste ji do zahrady nebo do ní naaranžujte kytky a dejte ji na parapet. Vyrábějí se čistě ozdobné klece, které nemají dvířka pro ptáčky, ale celý vrchní díl je odklápěcí. V nich můžete pěstovat rostliny v květináči nebo sem postavit svíčky; jejich zapalování půjde snadno.