Jarní květinové dekorace

Nejkrásnější dekorací do bytu, na balkón či do zahrady jsou živé květy. Na jaře je všude k dostání spousta cibulovin a dalších květů. Jak si je doma zasadit, aby jejich krása vynikla?

Plný lavór modřenců

K výsadbě cibulovin můžete využít i starý smaltovaný lavór. Jsou v něm už dírky? Nevadí, naopak – květiny to uvítají. Osázejte ho třeba záplavou drobných modřenců.

Macešková kokedama

foto Shutterstock

 

Zahradu, terasu či balkón si můžete zkrášlit i trochu netradičně – vytvořte si třeba maceškovou kokedamu. Můžete ji položit na parapet okna nebo ji zavěsit do prostoru.

Osázené košíky

foto Shutterstock

 

Hycintům, narcisům, modřencům a dalším jarním cibulovinám to náramně sluší v obyčejných nízkých košíčcích. než je do nich zasadíte, nezapomeňte je pečlivě vyložit kusem igelitové fólie.

Květy v drátěné misce

foto Shutterstock

 

Krásnou květinovou dekoraci si můžete vytvořit i z obyčejné drátěné misky na ovoce. Použijte k tomu výstelku na osazování květinových košů, vhodný substrát a trochu mechu.

Dřevěná bedýnka

foto Shutterstock

 

Místo klasického truhlíku lze k ozdobení okenníhoparapetu použít i menší dřevěnou bedýnku. Bude vypadat pěkně uvnitř i venku.

Obal z větviček

foto Shutterstock

 

Máte rádi dekorace z přírodnin? Ukryjte vázičku s jarními květy v obalu vytvořeném z obyčejných klacíků nasbíraných v lese nebo na zahradě. Pro jeho výrobu můžete zrecyklovat i spodní část plastové lahve a klacíky na ni přilepit.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Rozkvetlá sakura

Rozkvetlá sakura

Baví vás práce s papírem? Z růžového krepového papíru si můžete celkem snadno vyrobit rozkvetlou větvičku sakury a přenést si tak domů něžnou jarní atmosféru.

Celý článek

Svíčka jako dekorace

Svíčka jako dekorace

Můžete je použít jako originální, vlastnoručně vyrobený dárek, nebo si s nimi zkrášlit vlastní interiér. Vytvořte si dekorativní svíčky zdobené sušenými květinami.

Celý článek

Renovovaný srdíčkový závěs

Renovovaný srdíčkový závěs

Některé starší dekorace se časem okoukají, tak proč jim nedat nový vzhled? Zrenovujte je s námi pomocí ubrousků, akrylových barev a plastických motivů. Podívejte se, jak na to.

Celý článek

Přečtěte si

Podlahy se vzhledem dřeva

Podlahy se vzhledem dřeva

www.chatar-chalupar.cz

Kvalitní podlaha je základ každého interiéru, kritéria jejího výběru má ale každý trochu odlišná. Zatímco někdo vychází z objektivních požadavků na odolnost povrchu, jiný dává přednost svým pocitům.

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

www.floranazahrade.cz

Už delší čas toužíte po letním vaření ve speciálním zahradním domku, honí se vám hlavou spousta otázek, ale na konzultaci s architektem ještě nedošlo? Nevadí, vyzpovídali jsme zkušeného odborníka za vás.