foto Shutterstock

Jarní květinové dekorace

Nejkrásnější dekorací do bytu, na balkón či do zahrady jsou živé květy. Na jaře je všude k dostání spousta cibulovin a dalších květů. Jak si je doma zasadit, aby jejich krása vynikla?

Plný lavór modřenců

K výsadbě cibulovin můžete využít i starý smaltovaný lavór. Jsou v něm už dírky? Nevadí, naopak – květiny to uvítají. Osázejte ho třeba záplavou drobných modřenců.

Macešková kokedama

foto Shutterstock

 

Zahradu, terasu či balkón si můžete zkrášlit i trochu netradičně – vytvořte si třeba maceškovou kokedamu. Můžete ji položit na parapet okna nebo ji zavěsit do prostoru.

Osázené košíky

foto Shutterstock

 

Hycintům, narcisům, modřencům a dalším jarním cibulovinám to náramně sluší v obyčejných nízkých košíčcích. než je do nich zasadíte, nezapomeňte je pečlivě vyložit kusem igelitové fólie.

Květy v drátěné misce

foto Shutterstock

 

Krásnou květinovou dekoraci si můžete vytvořit i z obyčejné drátěné misky na ovoce. Použijte k tomu výstelku na osazování květinových košů, vhodný substrát a trochu mechu.

Dřevěná bedýnka

foto Shutterstock

 

Místo klasického truhlíku lze k ozdobení okenníhoparapetu použít i menší dřevěnou bedýnku. Bude vypadat pěkně uvnitř i venku.

Obal z větviček

foto Shutterstock

 

Máte rádi dekorace z přírodnin? Ukryjte vázičku s jarními květy v obalu vytvořeném z obyčejných klacíků nasbíraných v lese nebo na zahradě. Pro jeho výrobu můžete zrecyklovat i spodní část plastové lahve a klacíky na ni přilepit.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Originální kytičkové náušnice

Originální kytičkové náušnice

Vytvořte si originální háčkovaný šperk. Uháčkovat kytičku zvládne i úplný začátečník a proměnit ji v náušnici, je otázkou chvilky. Radost pak může dělat vám nebo vašim blízkým.

Celý článek