Jak se postarat o psa v zimě?

Zimní počasí bývá náročnější nejen pro lidi, ale i pro psy, je proto důležité jim věnovat zvýšenou péči, aby byli zdraví a spokojení. Na co dát pozor?

Psi mají v zimních dnech tendenci více jíst. „Ukládají“ si zásoby energie na horší časy. Pokud máte psa venku v kotci, je důležité ho trochu více krmit, aby měl tukové zásoby, které ho budou hřát. Nic ale samozřejmě nepřehánějte. „Psí nadváha může být zdraví nebezpečná. Důležité je, aby měl výživnou stravu bohatou na vitaminy, živiny a kvalitní tuky. Ke krmení mu můžete přidat doplňky stravy v podobě různých olejů či probiotik, které podporují imunitu,“ říká odborník na psí výživu Jiří Švihálek z Yoggies.cz.

V zimě má pes menší chuť na vodu. Je proto důležité hlídat jeho pitný režim. Přilijte mu občas do granulí teplý vývar. Máte-li psa venku, kontrolujte mu jednou za dvě hodiny misku s vodou, zda nezamrzla.

 

Psí oblečky, ano či ne?

Máte-li kokršpaněla či bernardýna, obleček ven nepotřebují. Krátkosrsté plemeno, které je ale velmi aktivní při venkovních procházkách, také obleček nepotřebuje. Ale pro naháče a psy, kteří při venčení nejsou příliš pohybliví, bude obleček, který jim před mrazem ochrání záda, dobrou volbou. Dobře se také starejte pejskovi o srst, protože ta ho nejvíce chrání před zimou. Pravidelně ho kartáčujte.

 

Péče o tlapky

Začne-li sněžit, je důležité více pečovat i o psí tlapky. Především průmyslová sůl, kterou jsou posypané silnice i chodníky, může tlapky podráždit. „Pejsci jsou také zvyklí se čistit a sůl pak lízat. Tím si mohou způsobit ošklivé zažívací problémy. Po každém venčení mu packy omyjte vlažnou vodou a namažte vazelínou. Dobrý je i kokosový olej. U dlouhosrstých plemen mírně ostříhejte srst kolem tlapek, aby v nich nenamrzal a nehrudkovatěl sníh,“ radí Jiří Švihálek z Yoggies.cz.


Další články

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…