Jak se postarat o psa v zimě?

Zimní počasí bývá náročnější nejen pro lidi, ale i pro psy, je proto důležité jim věnovat zvýšenou péči, aby byli zdraví a spokojení. Na co dát pozor?

Psi mají v zimních dnech tendenci více jíst. „Ukládají“ si zásoby energie na horší časy. Pokud máte psa venku v kotci, je důležité ho trochu více krmit, aby měl tukové zásoby, které ho budou hřát. Nic ale samozřejmě nepřehánějte. „Psí nadváha může být zdraví nebezpečná. Důležité je, aby měl výživnou stravu bohatou na vitaminy, živiny a kvalitní tuky. Ke krmení mu můžete přidat doplňky stravy v podobě různých olejů či probiotik, které podporují imunitu,“ říká odborník na psí výživu Jiří Švihálek z Yoggies.cz.

V zimě má pes menší chuť na vodu. Je proto důležité hlídat jeho pitný režim. Přilijte mu občas do granulí teplý vývar. Máte-li psa venku, kontrolujte mu jednou za dvě hodiny misku s vodou, zda nezamrzla.

 

Psí oblečky, ano či ne?

Máte-li kokršpaněla či bernardýna, obleček ven nepotřebují. Krátkosrsté plemeno, které je ale velmi aktivní při venkovních procházkách, také obleček nepotřebuje. Ale pro naháče a psy, kteří při venčení nejsou příliš pohybliví, bude obleček, který jim před mrazem ochrání záda, dobrou volbou. Dobře se také starejte pejskovi o srst, protože ta ho nejvíce chrání před zimou. Pravidelně ho kartáčujte.

 

Péče o tlapky

Začne-li sněžit, je důležité více pečovat i o psí tlapky. Především průmyslová sůl, kterou jsou posypané silnice i chodníky, může tlapky podráždit. „Pejsci jsou také zvyklí se čistit a sůl pak lízat. Tím si mohou způsobit ošklivé zažívací problémy. Po každém venčení mu packy omyjte vlažnou vodou a namažte vazelínou. Dobrý je i kokosový olej. U dlouhosrstých plemen mírně ostříhejte srst kolem tlapek, aby v nich nenamrzal a nehrudkovatěl sníh,“ radí Jiří Švihálek z Yoggies.cz.


Další články

Návrat do Krkonoš

Návrat do Krkonoš

Dřevěné chalupě se třemi štíty to na kopci nad obcí sluší. Medově září v zeleni trávníku, kde si starší i mladé stromy a remízek z keříků exkluzivně užívají prostoru. Přístup sem není snadný, cesta vzhůru je prudká, a tak pro nás paní Hana přijela dolů na malé parkoviště autem s pohonem všech kol.

Celý článek

Bydlet jako na severu

Bydlet jako na severu

Základem skandinávského stylu bydlení jsou světlá výmalba, dřevěný nábytek, doplňky inspirované přírodou, hřejivé textilie a především funkčnost, jednoduchost a vzdušnost.

Celý článek

Zdobená lahev

Zdobená lahev

Zpříjemněte si dlouhé zimní večery rukodělnou činností a vytvořte si doplňky, které zútulní váš domov. Využijte při tom osvědčenou kombinaci juty a krajky.

Celý článek

Přečtěte si

Loukykvět

Loukykvět

www.chatar-chalupar.cz

V pouhých dvaceti letech se Karol pustila do riskantního projektu. Dnes, o pět roků později, sklízí spolu se svým manželem velké úspěchy. Farma Loukykvět je vyhledávanou oázou milovníků tradičních druhů květin.

Potomci hrázděných domů

Potomci hrázděných domů

www.peknebydleni.cz

Typový rodinný dům OKAL se vyznačuje střídmým architektonickým stylem s prosklenou fasádou a sedlovou střechou s malým sklonem. Tento dům si dokážete snadno představit jak v samotném centru města, tak zasazený do zelených ploch na jeho okraji.