Jahodové tiramisu

Dobrou chuť!

6 vajec

 • 120 g práškového cukru
 • 500 g mascarpone
 • 50 ml jahodový likéru (sirupu)
 • 24 ks piškotů
 • 350 g jahod
 • špetka soli
 • Jahody opláchněte a nechte důkladně okapat. Asi 15 kusů si odložte na ozdobení. Zbylé jahody pokrájejte na menší kousky a odložte do lednice. V misce důkladně vyšlehejte žloutky s práškovým cukrem. Žloutkovou pěnu smíchejte s mascarpone a odložte do lednice. Z bílků a ze špetky soli vyšlehejte tuhý sníh a zlehka ho vmíchejte do mascarponového krému. Jahodový likér (nebo sirup) smíchejte s 50 ml vody. Polovinu piškotů krátce namočte do jahodového likéru a rozdělte do šesti dezertních pohárků nebo misek. Přidejte pokrájené jahody a pokryjte je mascarponovým krémem. Vrstvy zopakujte. Tiramisu ozdobte celými jahodami a aspoň na tři hodiny nechte chladit v ledničce.

   


  Text: mik; foto: Shutterstock a archiv

  Další články

  Magický rozmarýn

  Magický rozmarýn

  Můžete jej používat jako koření, ale patří také do lékárny. Upravuje trávení a podporuje činnost jater, proto se jím tradičně ochucují tučné a masité pokrmy.

  Celý článek

  Květiny pro slunné záhony

  Květiny pro slunné záhony

  Příliš mnoho slunce mnohým rostlinám nesvědčí. Pokud však vyberete druhy, které naopak takové místo vyžadují, získáte pěkné zákoutí, aniž byste o něj museli příliš pečovat.

  Celý článek

  Přečtěte si

  Staré věci, krásné věci

  Staré věci, krásné věci

  www.chatar-chalupar.cz

  Kdysi v tomto objektu žili benediktýnští mniši. Krajina kolem Windachu v Horním Bavorsku byla pro klidný život naplněný rozjímáním jako stvořená. Na počátku 21. století ale byla ze stavení už opuštěná ruina. Záchrana přišla v hodině dvanácté.

  Záhony se zásaditou půdou

  Záhony se zásaditou půdou

  www.floranazahrade.cz

  Půda se zásaditou reakcí, která má pH vyšší než 7, se objevuje v lokalitách s vápencovým podložím. Pokud takové podmínky na zahradě máte, vysaďte sem rostliny, které z takového prostředí pocházejí. Bude se jim dařit a krásně pokvetou, zvlášť pokud opět zvolíte hlavně žluté odstíny.