Hvězda v šiškovém květináči

Sváteční chvíle si nejlépe vychutnáte v kruhu svých blízkých, u slavnostně prostřeného stolu. Inspirujte se našimi tipy na pěkné dekorace.

Budete potřebovat

  • vhodnou nádobu (široký nízký květináč nebo menší truhlík)
  • pěkné šišky vysoké minimálně jako nádoba
  • tavnou pistoli
  • zlatý drátek
  • mini poinsettie

Postup

 

1 Pomocí tavného lepicí pistole upevněte šišky těsně vedle sebe na vnější stranu nádoby. Nejlépe se vám to povede, budete-li střídat postavení šišky na špičku a na základnu.

 

 


2 Abyste dodali dekoraci slavnostní ráz, omotejte šiškový květináč několikrát tenkým zlatým drátkem.

 

 


3 Nakonec vložte do nádoby ozdobené šiškami poinsettie a originální vánoční dekorace je na světě.


Text: red; foto: Shutterstock, Stars for Europe a archiv firem

Další články

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Mini domečky ze dřeva

Mini domečky ze dřeva

Malé domečky patří mezi kouzelné dekorace, které váš interiér zútulní a vnesou do něj prvek hravosti. Můžete si je snadno vytvořit z různých materiálů – například ze dřeva.

Celý článek

Veselá letní brož

Veselá letní brož

Z polymerové hmoty můžete vytvářet naprosto cokoliv! Třeba i letní brož s vlnkovaným vzorem. Její výroba se skládá z jednoduchých kroků, které určitě zvládnete i vy. Výsledek ale bude stát za to.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.