Věnec s poinsettiemi

Nestihli jste si ještě pořídit adventní věnec? Nevadí, vytvořte si tento efektní s malými červenými vánočními hvězdami a ozdobte si s ním sváteční stůl.

Budete potřebovat:

 • 2 velké a 3 malé slaměné korpusy stejné velikosti
 • jutový provázek
 • mikrofolii
 • papírový karton
 • zeminu
 • 6 červených mini poinsettií
 • pevný drát
 • tavnou pistoli

ozdoby:

 • červené hvězdy ze dřeva
 • smrkové šišky
 • mech
 • 4 červené úzké svíčky

 

postup

1 Jeden velký korpus postavte na druhý a slepte je k sobě tavnou pistolí. Stejným způsobem postupujte i se třemi malými korpusy. Dva stejně vysoké korpusy, které jste takto vytvořili, omotejte provázkem.

 

2 Malý věnec vložte doprostřed velkého věnce a z kartonu vystřihněte kruhovou základnu odpovídající velikosti velkého věnce. Pomocí tavné pistole přilepte vystřižený kruh k věncům.

 

3 Prostor mezi věnci pečlivě vyložte nepropustnou folií. Váš květináč je připraven k osázení.

 

4 Vyplňte vnitřní prostor zeminou, poinsettie vyjměte z původních obalů a pravidelně je rozmístěte do slaměného květináče. Doplňte zeminou a zakryjte mechem.

 

5 Omotejte šišky pevným drátem, vytvořte zápichy a dozdobte jimi věnec. Podobným způsobem do věnce napíchejte dřevěné hvězdičky.

 

6 Do vnitřního věnce nakonec rozmístěte zápichy se svíčkami. Hotovo!

 

 


Realizace, text a foto: Stars for Europe

Další články

Zelené hnojení

Zelené hnojení

Nemáte možnost dopřát svým záhonům pravidelnou dávku chlévské mrvy? Rostliny přesto nemusejí trpět nedostatkem živin. Nahraďte hnůj zeleným hnojením.

Celý článek

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.