Sváteční výzdoba z přírody

Nechce se vám utrácet za dekorace z umělé hmoty? Nemusíte, krásné sváteční ozdoby najdete i na zahradě nebo v lese.

Netradiční svícen

Ozdobte si sváteční stůl svícnem z jablíčka. Stačí do něj vyříznout otvor pro čajovou svíčku. Až dohoří, můžete si na svícnu pochutnat.

 


Jablko jako dekorace

S pomocí jednoduché šablony můžete i z pěkného červeného jablíčka vytvořit efektní ozdobu. Stačí potřít jeho povrch vaječným bílkem, přiložit šablonku a posypat moučkovým cukrem.

 


Ozdoby z kůry

Rádi vyřezáváte? Udělejte si z voňavé kůry třeba stromky nebo hvězdičky. A z drobnějších polínek snadno sestavíte vánočního skřítka.

 


Ozdobná polínka

Jednoduchý přírodní svícen snadno vyrobíte z polínka s hladkou kůrou, do kterého na jednom konci vyříznete otvor na čajovou svíčku.

 


Zlaté šišky

S pomocí metalických barev dodáte šiškám slavnostní šmrnc. Pak už je stačí jen naaranžovat do vhodné nádoby a ozdobit s nimi stůl.

 


Srdce z větviček

Vánoční srdíčko vypadá krásně i ze spletených přírodních větviček ozdobených mašlí a červenými bobulemi – například hložinkami, jeřabinami nebo šípky.

 


Plechové kyblíčky

Udělejte si z nich jednoduchý svícen s pomocí aranžovací hmoty, kterou do kyblíčku vložíte a do ní zapíchnete svíčku a chvojí. Můžete ho dozdobit ořechy nebo domácími perníčky.

 


Přírodní větve

Máte rádi jednoduchost? Ozdobte přírodní větve třeba jen šiškami uvázanými na silonové niti. Podobně můžete použít i ořechy nebo malá červená jablíčka.

 


Text: mik; foto: Shutterstock

Další články

Designové květináče s pruhy

Designové květináče s pruhy

Ze starších misek a květináčů si můžete vytvořit designové stojany na květiny a ozdobit si s nimi třeba stůl na terase či v zahradě. Je to snadné a rychle hotové. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek