Hedvábný náhrdelník

Pěknou batikovanou šálku můžete využít i pro výrobu originálního šperku. Vytvořte si s námi doplněk ve svých oblíbených barvách, nebo zajímavý dárek, který potěší…

Budete potřebovat

  • metráž pongé 5 šířky 90 cm
  • polystyrenové kuličky o průměru asi 3 cm a 2 cm
  • práškové barvy na textil
  • špejle
  • bižuterní kroužky

postup

1 Hedvábí libovolně nabatikujte. Ustřihněte pruh obarveného hedvábí o rozměru 90 x 20 cm. Ten přeložte a sešijte.

 

2 Otočte hedvábí švem dovnitř a vytvořte tak tunýlek. Připravte si nanečisto, jak chcete mít kuličky v náhrdelníku poskládané.

 

3 Velkou kuličku vložte doprostřed tunýlku, který vznikl sešitím hedvábí. Z každé strany navlečte na hedvábí bižuterní kroužek. Při navlékání si můžete pomoct špejlí.

 

4 Kroužky pevně přimáčkněte ke kuličce obalené hedvábím. Hedvábí upravte tak, aby bylo napnuté a aby byla kulička přesně uprostřed.

 

5 Z každé strany nyní navlečte dvě velké kuličky a jednu malou. Každá kulička má po obou stranách kroužek, který na ní hedvábí drží. Je důležité mít ho pevně napnuté a kuličky vycentrované. Za posledními kuličkami vytvořte uzlíky.

 

6 Uzlíky udělejte i na koncích hedvábného tunýlku.

 

7 Podobně můžete vytvořit náhrdelník s jiným počtem korálků nebo pouze z korálků jedné velikosti.

 

8 Poté namočte oba konce hedvábí do vody, stočte (můžete si pomoci upevněním gumičkami) a nechte uschnout.

 

9 Hotový náhrdelník už zbývá jen uvázat kolem krku.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Dana Soukupová: K drátenictví potřebuji vnitřní klid

Dana Soukupová: K drátenictví potřebuji vnitřní klid

Před více než deseti lety se Dana Soukupová vyučila u mistra dráteníka. Dnes v její dílně v Ostromeči na Domažlicku vznikají nejen repliky starých výrobků, ale i autorská díla. Na zakázku tvoří snad nejraději a nepřestává ji těšit, že je o její práci zájem. Její výrobky si díky své jedinečnosti našly kupce nejen v mnoha evropských zemích, ale i v Americe, Číně, Japonsku nebo Rusku.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.